999 rezultate për

armatosur

Policia jep detaje për përplasjen e armatosur te “Komuna e Parisit” Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes te kryqëzimi i “Komunës së Parisit” në Tiranë. Si pasojë,
Tmerr në resortin turistik në Turqi, humb jetën një person e plagosen shumë të tjerë Një person i armatosur me armë zjarri ka terrorizuar pushuesit në një resort turistik në Turqi duke hapur zjarr në mes t
Brenda lagjes së famshme të Nju Jorkut, ku përleshjet e bandave të armatosura janë normale (FOTO LAJM) “Daily Mail” i ka kushtuar një fotoreportzh një prej lagjeve ikonike të Nju Jorkut. Bëhet fjalë për një copëz të Bru
Grabitet një farmaci në Çair Një person i armatosur me pistoletë ka grabitur një farmaci në komunën e Çairit ku nga farmacisti ka marrë mbi 250 euro.
“Washington Post”: Serbët e maqedonasit, më të armatosurit në Ballkan Një analizë e bërë nga “Washington Post” tregon për numrin e armëve të regjistruara në rajonin e Ballkanit. Sipas ana
Erdhën të dehur dhe të armatosur, policia ndalon tifozët bullgarë në kufi Partizani do të luajë sot sfidën e parë ndaj skuadrës bullgare të Botev Plovdiv në 'Selman Stermasi". Skuadra bullgare,
Shefi i SHM të forcave të armatosura austriake për vizitë në Maqedoni Në Armatën e Republikës së Maqedonisë (ARM) do të qëndrojë për një vizitë dy ditore shefi i Shtatmadhorisë (SHM) të Forc
Një burrë lëviz i armatosur në rrugët e Tiranës (FOTO LAJM) Një njeri është parë në rrugët e Tiranës teksa shëtiste pa pikë të keqi me një kallashnikov në dorë në mes të ditës.
Atletja Luiza Gega rrezikon shkarkimin nga Forcat e Armatosura Luiza Gega rrezikon përjashtimin nga ushtria shqiptare. Atletja e kombëtares shqiptare, njëherësh efektive e Forcav
Tentuan ta plaçkitin anijen gjigante me mallra, ja si e pësojnë piratët somalezë (VIDEO) Për vite me radhë, piratët somalezë kanë terrorizuar pronarët e anijeve që transportojnë mallra të ndryshme nëpër ujërat
ISIS vret të paktën 19 persona në kryeqytetin somalez Të paktën 19 persona u vranë kur militantët islamikë shpërthyen një bombë-makinë dhe një sulm me armë në një hotel në kr
Xharra i përgjigjet Patinës: Zyrtarët e partisë tënde lëvizin të armatosur me automjete luksoze Arbana Xharra i është kundërpërgjigjur Shqipe Pantinës, e cila e ka përmendur një truproje të Xharrës. “Shqipe Pantin
Thaçi: Ushtria formohet këtë vit, s’mund ta ndal askush Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit. Thotë se askush brenda apo j
Bllokimi i autokolonës së ushtarëve shqiptarë në Greqi, reagon FA Me ane te nje reagimi per media Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, ben te ditur se efektivet qe u bllokuan n
Konflikt i armatosur në Bllacë të Suharekës, një i plagosur Policia nga rajoni i Prizrenit ka njoftuar se tek Lapidari i Dëshmorëve në fshatin Bllacë ka ndodhur një tentativë për
Shkon në 26 numri i të vdekurve në Egjipt Zyrtarë të Egjiptit kanë bërë me dije se ka shkuar në 26 numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit në Egjipt, ndërsa 2
Ushtria e Kosovës, prioritet edhe i Albin Kurtit Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se themelimi i Forcave të Armatosura të Kosovë
Mbretëresha e Anglisë shpëton për 30 sekonda, arrestohet një person i armatosur Përball Buckingham Palace sot është arrestuat një person i armatosur me thikë. Një dëshmitarë ka thënë se e ka parë p
Konflikt i armatosur për larje hesapesh në Kondovë të Shkupit Një konflikt i armatosur ka ndodhur në fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit ditën e sotme por për fat të mirë nuk rapor
Detajet, nxënësit e armatosur në ekskursion janë të shkollës fillore ​Policia e Kosovës, gjatë një kontrolli të ushtruar ndaj disa nxënësve të cilët ishin nisur në ekskursion, gjeti d