999 rezultate për

arkeologjike

Berisha takim me gazetarët gjermanë Kryeministri Sali Berisha ka pritur sot një grup gazetarësh gjermanë. Qëllim i kësaj vizite është njohja më nga afër me
Kriza greke, Giakoumato: Të japim me qera Akropolin Kriza që ka pllakosur Greqinë ka shtyre politikanët grekë të mendojnë për mënyrat se si mund të dalin nga kriza. Deputet
Berisha në Antigone: Prioritet turizmit Kryeministri i vendit ka ritheksuar sërish se qeveria shqiptare e ka prioritet zhvillimin e sektorit të turizmit. Një de
Zjarr pranë zonës arkeologjike të Apollonisë Në orët e para të mëngjesit një zjarr i fuqishëm ka rënë në në fshatin Pojan pranë zonës arkeologjike të Apollonisë. Mës
Kalaja e Shkupit nuk i “pëlqen” muzetë Ndërtimi i tre muzeve në Kalanë e Shkupit, bie ndesh me ligjet vendore dhe ndërkombëtare të arkeologjisë. Kjo ide e Drej
Zbulime arkeologjike në Lushnje Drejtuesit e muzeut historik të Lushnjes kanë nisur e gërmimet nga një mision arkeologjik në fshatin Shegas. Gërmimet ka