999 rezultate për

argjentina

Shpërtheu në vrapim, Mbappe i kujton argjentinasve golin e Owen (VIDEO) Kylina Mbappe fantastike në ndeshjen e sotme përballë Argjentinës. 19-vjecari ka bërë një vrapi i vetëm midis disa lojt
U mposhtën nga Franca, vjen largimi i parë nga Argjentina Lionel Messi dhe Argjentina i kanë dhënë lamtumirë Kupës së Botës. Nuk kanë kaluar shumë minuta dhe vjen largimi i pa
Argjentina shënon gol, por nuk mjafton (VIDEO) Skuadra e Argjentinës ka ngushtuar rezultatin duke shënuar edhe golin e 3. Tashmë shifrat janë 4-3 në favor të Franc
GOLI/ E pabesueshme, Argjentina përmbys Francën (VIDEO) Lionel Messi ka "shpërthyer" ndaj Francës duke kaluar skuadrën e tij në avantazh në minutën e 46'. Një krosim në zonë
Rikthehet Argjentina, Di Maria barazon me një super gol (VIDEO) Fantastik Di Maria! Argjentina tashmë ka barazuar rezultatin e ndeshjes në minutën e 42' me anë të Di Marias. Di
Gjithçka gati, Messi në krye të Argjentinës kundër "gjelave" Franca dhe Argjentina e hapin në mënyrë madhështore fazën e 1/8 të finales së Kampionatit Botëror, Rusia 2018. Ndeshj
Messi përballë Francës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Franca dhe Argjentina do të përballen sot në "Kazan Arena" në orën 16:00 ku njëra prej tyre do të lërë përfundimisht Rus
Gazetat në "luftë" për sfidën, Francë-Argjentinë Ndeshja midis Francës dhe Argjentinës pritet të këtë shumë surpriza pasi është quajtur edhe si një finale e parakohshme.
Kapiteni Lloris, paralajmëron Francën: Argjentina duhet patur frikë Argjentina arriti të kualifikohej në fazën tjetër të Botërorit, pas një fitore dramatike ndaj Nigerisë në ndeshjen e fun
Fjalimi prej lideri i Messit në fund të pjesës së parë, kur Argjentina ishte e eleminuar (VIDEO) Si një kapiten i vërtetë, Leo Messi e ka udhëhequr Argjentinën ditë më parë drejt 1/8 e finales në Kuotën e Botës, duke
Përcaktohen dy çiftet e tjera, shikoni me kë do të luaj Argjentina dhe Kroacia në 1/8- tat Janë mbyllur dhe ndeshjet e fazës së fundit në grupin D, ku Argjentina dhe Kroacia kanë arritur nga një fitore shumë të
Messi kundër Ronaldos, në këtë fazë mund të përballet Argjentina dhe Portugalia (FOTO LAJM) Duket se përballja midis Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të teta
Argjentinën e pret ‘ferri’ në raundin tjetër Kualifikimi i Argjentinës në fazën tjetër do të sjell një finale të parakohshme në raundin tjetër. Argjentina sot fit
Messi dhe Rojo kualifikuan Argjentinën, FIFA shpall lojtarin e ndeshjes Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës. Argjentina fitoi me r
Kualifikimi i Argjentinës, FIFA shpërblen Leo Messin Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës. Argjentina fitoi me r
Argjentinë-Nigeri, statistikat e pjesës së parë Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës. Pjesa e parë mbyllet
Formacionet zyrtare: Nigeri - Argjentinë Nigeria dhe Argjentina do të luajnë sonte ndeshjen e tyre vendimtare se kush do të kalojë sonte në fazën tjetër të Kupës
Të gjitha skenaret, çfarë duhet të ndodhë sonte që Messi dhe Argjentina të kualifikohen Nuk ka rëndësi se çfarë kanë bërë deri më tani, për Argjentinën dhe Messin, vendimtare për Kupën e Botës do të jetë ajo
Messi flet për të ardhmen e tij tek Argjentina Ylli i Barcelonës sipas ‘Mirror’ nuk e ka ndërmend të largohet nga futbolli pa e fituar një trofe të Kupës së Botës me A
Maradona sulmon Sampaolin dhe Federatën Argjentinase Pas humbjes shkatërruese të Argjentinës kundër Kroacisë (0-3), Diego Armando Maradona u kthye në akuzë kundër Sampaolit