999 rezultate për

argjentina

Lionel emërohet trajner i ri i Argjentinës Argjentina dështoi në Botërorin e "Rusia 2018", ku me shumë vështirësi arriti të kalojë fazën e grupeve por më pas u eli
Sampaoli u largua, Argjentina do të drejtohet nga dy ish-futbollistë Largimi i Horge Sampaolit nga stoli i Argjentinës e ka lënë për 1 muaj bosh stolin e skuadrës. Kështu që Federata e Futb
Merret vendimi, Juventus nxjerr në shitje Higuainin Agjenti i Gonzalo Higuain njoftohet se u takua sot me Juventusin dhe u vendos që sulmuesi argjentinas të largohet drejt
Juventus nxjerr në shitje sulmuesi argjentinas Pas ardhjes së Ronaldos te klubi i Juventus i ka të nevojshme disa lëvizje për të balancuar shifrat dhe financat e klubi
Mbrojtësi argjentinas: Si më përjashtoi Messi nga Kombëtarja Në Argjentinë janë gjithnjë e më të bindur që gjatë gjithë këtyre viteve, listën e përfaqësueses dhe formacionin në fush
Argjentina rikthen ish-trajnerin e saj Kombëtarja e Lionel Messit nuk bëri aq sa pritej në këtë Botëror. Pasi doli me shumë vështirësi nga faza e grupeve,
Argjentina mbetet pa trajner, Sampaoli shkarkohet nga detyra Trajneri i Argjentinës Jorge Sampaoli, është shkarkuar nga detyra pas dështimit në Botëror. Lajmin e ka bërë të ditu
Mediat argjentinase vazhdojnë "sulmin" ndaj Messit Një Botëror, që filloi keq dhe përfundoi keq për Argjentinën. Zhdukja kaq e menjëhershme e Albiceleste nga “Rusia 2018”
Ronaldo te Juventusi, shikoni reagimin e yllit argjentinas (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo tashmë është një lojtari i Juventusit që nga sezoni i ardhshëm. Menjëherë sapo u zyrtarizua ky laj
Federata e Argjentinës merr vendimin për Sampaolin Pavarësisht një paraqitjeje skandaloze në “Rusi 2018”, Federata Argjentinase e Futbollit vendosi të konfirmojë Jorge Sam
U eliminuan nga Botërori, Sampaoli nuk dorëzohet që të largohet nga Argjentina Pavarësisht se dështoi në Botëror, Jorge Sampaoli nuk e dha dorëheqjen dhe tha se do të vazhdonte të qëndronte në krye t
Mallkimi i skuadrave të mëdha, Brazili ka frikë të luaj në "Kazan Arena" Në fillim Gjermania dhe më pas Argjentina. E përbashkëta e dy kombëtareve të mësipërme është fakti që u larguan nga kamp
Deschamps flet për Uruguajin dhe tallet me Argjentinën Didier Deschamps në prag të çerekfinales ndaj Uruguajit ka folur për këtë përballje duke thënse do të tregohen të vëmend
Pas dështimit në Botëror, Argjentina kërkon Guardiolën në stol Argjentina dështoi në këtë Botëror, ku edhe pse arriti mes shumë vështirësive të dalë nga faza e grupeve u eliminua nga
Argjentina u eliminua, Paulo Dybala flet për herë të parë Argjentina nuk bëri një paraqitje të mirë në Kupën e Botës në Rusi. Të shumta kanë qenë reagimet e lojtarëve dhe analist
Shkak i krizës tek Argjentina, Aguero i falenderon të gjithë përveç tyre Jorge Sampaoli dhe stafi i tij në stolin e Argjentinës janë injoruar nga sulmuesi Sergio Aguero në një mesazh falënderue
U eliminua nga Franca, tifozi argjentinas vetëvritet Një tifoz 20-vjeçar i quajtur Monotosh Halder kreu vetëvrasje në Habibpur, pas humbjes së Argjentinës 4-3 ndaj Francës n
Maradona: Argjentina, kronikë e një vdekjeje të lajmëruar Diego Maradona, njihet për tifozllikun e "çmendur" për kombëtaren e tij, Argjentinën. Së fundmi Maradona ka folur pë
Messi braktis kombëtaren e Argjentinës Argjentina u eliminua në mënyrë dramatike nga Franca ditën e djeshme. Edhe pse shifrat u ngushtuan në 4-3 koha nuk m
Pas humbjes vjen lamtumira e parë te Argjentina Argjentina u eleminua në mënyrë dramatike nga Botërori i "Rusia 2018". Edhe pse arriti të ngushtoi diferencën e gola