999 rezultate për

argjentina

Icardi lodhet me Juventusin, Wanda Nara takim me Ancelottin Mauro Icardi ka mbyllur të gjitha marrëdhëniet me Interin dhe tashmë pret vetëm të stabilizohet në ekipin e ri. Argje
Nuk ka qetësi për Icardin, sulmuesi nuk stërvitet me grupin në Lugano Mauro Icardi ende është pjesë e zikaltërve, megjithatë kjo duket të jetë thjesht çështje ditësh. Të dyja palët kërkojnë
Argjentina është ftuar në Ligën e Kombeve? Reagon UEFA UEFA e ka mohuar pohimin tronditës të Fox Sports se Argjentina është ftuar për të marrë pjesë në turneun e radhës të Lig
Pushimet e Argjentina Ramosaj me bashkëshortin duken të mrekullueshme (FOTO LAJM) Një nga këngëtaret më të dashura të publikut shqipëtar, Argjentina Ramosaj, nis zyrtarish pushimet për këtë verë me bash
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz
Argjentina një mallkim për Messin, vazhdon "thatësira" me La Selecion Në muzeun ku mban 34 trofetë e fituar me Barcelonën dhe 5 Topat e Artë, Leo Messi grumbullon gjithshtu dhe 9 zhgënjimet
Argjentina mposht Venezuelën, takohet me Brazilin në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës (VIDEO) Argjentina ka arritur që të kualifikohet në gjysmë-finale të Kupës së Amerikës pasi e mposhti Venezuelën me rezultat 0:
Kualifikohet Argjentina Argjentina kualifikohet në çerekfinale të Copa America pasi triumfoi 2-0 me Katarin dhe falë ndihmës që i dha Kolumbia m
Higuain rikthehet në Torino, Juventusi merr vendim për argjentinasin Higuain do të rikthehet te Juventusi pas huazimit të Chelsea. Sulmuesi argjentinas është një nga lojtarët e preferua
Copa America/ Argjentina është vetëm një ndeshje larg nga eliminimi shokues Argjentina është pranë eliminimit nga Copa America pas barazimit 1:1 mbrëmë me Paraguain. Lionel Messi, natyrisht e s
Drama në Botëror: Si i eleminuan papritur Skocia dhe Argjentina? (VIDEO) Një natë e jashtëzakonshme në Parc des Princes përfundoi me eliminimin tronditës të Skocisë, por edhe të Argjentinës, ng
Messi reagon pas humbjes: S’kemi kohë për ankesa, vazhdojmë përpara me kokën lart Lionel Messi beson se Argjentina e ka në dorë fatin e vet, pas fillimit tepër zhgënjyes në Kupën e Amerikës, duke iu bër
Higuain rikthehet te Juventusi? Flet vëllai i argjentinasit Gonzalo Higuain është i huazuar te Chelsea por blutë nuk mund ta blejnë dot teksa iu bllokua merkato nga FIFA deri në qe
Brazili shumë më i shtrenjtë se Argjentina edhe pa Neymarin Kombëtarja e Brazilit, me një vlerë tregu të llogaritur në 956.5 milionë euro, ka ekipin më të kushtueshëm të “Copa Amer
Shpërthejnë Messi e Lautaro, Argjentina bind para Kupës së Amerikës Argjentina vijon përgatitjet në kuadër të Kupës së Amerikës latine, kompeticion që do të mbahet në Brazil, duke filluar
Dy talentet argjentinas, në garë për të bërë foto me Messin (VIDEO) Kjo është një nga mundësitë e fundit që më në fund të fitojë trofeun me Argjentinën, kur pas dy jave fillon Copa America
San Siro në festë, Agustina feston me Lautaron në fushë (FOTO LAJM) Mbrëmja e së dielës ishte plot emocione në "San Siro", aty ku Interi mes drithërimash fitoi me Empolin, duke siguruar pj
Aguero i lumtur në krahët e modeles argjentinase (FOTO LAJM) Kun Aguero po kalon një moment fantastik jo vetëm në nivel profesional. Përveç kënaqësisë për triumfin në Premier Lea
Copa America, Argjentina lë jasht Icardin dhe Higuain (FOTO LAJM) Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk është ftuar në skuadrën e cila do ta përfaqësojë Argjentinën në Kupën e Amerikës m
36 milionë euro për 3 vite, Juventusi hap "thesin" për trajnerin argjentinas Juventusi duket i vendosur për Mauricio Poçetinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë për trajnerin e Tote