999 rezultate për

ardhurave

Rama publikon shifrat e të ardhurave, reagon Basha Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme tabelën e të ardhurave nga tatimet dhe doganat krahasuar me qeverisj
Shqipëria e pabarabartë në shpërndarjen e të ardhurave Shqipëria është një vend ku përveç se me ekonomi të dobët duket se nuk ka një shpërndarje të pabarabartë në lidhje me të
Basha: Qeveria pranoi dështimin në mbledhjen e të ardhurave Në postimin e radhës në Facebook, kreu i PD Lulzim Basha, bën me dije se tashmë qeveria ka njohur dështimin në mbledhjen
ANALIZË/ Taksat rriten, qeveria mbledh më pak para. Ja shifrat që nuk na duheshin! Nga Albeu.com Gjysma e parë të këtij viti mund të konsiderohet një dështim i plotë fiskal i qeverisë, e cila n
SHIFRAT/ Rriten taksat për qytetarët, por jo të ardhurat: Ja dështimi në dogana Debati mbi rezultatet e asistencës së kompanisë britanike “Crown Agents” në dogana duket se do të rikthehen pas publikim
Ja vendi ku u vra Argëtim Asani (FOTO LAJM) Maqedonia u trondit mesditën e sotme nga një tjetër vrasje. Në ora 13:00, në rrugën "Marksi dhe Engelsi" në Strugë u qël
SHËNIM/ Canin e ka gjetur belaja me doganat Qeverisë nuk po i ecen aspak mirë mbledhja e të ardhurave nga doganat. Edhe pse qytetarët po paguajnë më shumë taksa për
PS: Basha nuk mbajti premtimin për rritjen e të ardhurave Me anë të një deklarate për mediat, deputeti socialist Ervin Bushati deklaroi se kreu aktual i Bashkisë së Tiranës, Lulz
KOMENT/ Kur drejtoreshat bukuroshe nuk mjaftojnë Mosrealizimi i të ardhurave të planifikuara për tremujorin e parë të këtij viti nga tatimet dhe doganat është një zhvill
Analiza e doganave, Spiropali: 18 miliardë lekë më shumë se një vit më parë Në analizën vjetore të institucionit që drejton, Spiropali bëri me dije se janë arkëtuar 18 miliardë lekë më shumë se nj
Rama: Ja 12 projektet që financohen nga rritja e të ardhurave Kryeministri Edi Rama bëri sot publik projektet që do të financohen nga rritja e të ardhurave. Ndër 12 projektet janë, n
Bode i kundërvihet Ramës: Buxheti shtesë është mashtrim Vetëm një ditë pasi kryeministri Rama bëri të ditur rishikimin e buxhetit për shkak të tejkalimit të të ardhurave, një r
James Rodriguez tek Reali për 75 milionë Euro James Rodriguez do të jetë lojtari më i ri i Realit të Madridit. Sipas mediave të huaja, lojtari kolumbian ka mbërritur
Interi në tranzicion, Thohir kërkon rritjen e të ardhurave “Interi duhet të shkëlqejë duke respektuar rregullat e Fair Play financiar. Nëse nuk rrisim të ardhurat, do të jetë e vë
KE: Reformat po japin efekte në rritjen e të ardhurave Bashkimi Europian ka vlerësuar me nota shumw pozitive ecurinë e ekonomisë gjatë këtij viti, kryesisht asaj doganore.
Rriten të ardhurat nga doganat Në muajin mars të këtij viti Administrata Doganore arkëtoi 12.2 miliardë lekë, duke realizuar planin e të ardhurave në m
Doganat: Tejkaluam planin edhe për janarin Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton se ka arritur të tejkalojë planin e rritur të të ardhurave edhe për muajin j
Juve, arkëtime prej “top-klubi” në Europë Juventusi është skuadra më e pasur e Italisë dhe e 9-ta në Europë përsa i përket të ardhurave. Ka qenë ky përfundimi i s
PD: Qeveria dështoi në mbledhjen e të ardhurave tatimore Partia Demokratike akuzoi sot Qeverinë se ka dështuar në mbledhjen e të ardhurave tatimore. Në një konference për mediat
Cani premton rritje të të ardhurave Buxheti i shtetit për vitin e ardhshëm do të shënojë rritjen më të madhe të të ardhurave në historinë e financave të sht