999 rezultate për

ardhurave

Sanchez rrezikon burgun për evazion fiskal Pas Leo Messit, Javier Mascheranos, Adrianos dhe Samuel Etoo edhe Alexis Sanchez përfundon në shënjestrën e autoriteteve
Ja si ndikon gjendja ekonomike tek shëndeti mendor Hulumtimet e kryera për një periudhë 20-vjeçare kanë dalë në përfundimin se varfëria lidhet ngushtë me përkeqësimin e af
Clinton tregon se sa milionë dollarë ka fituar gjatë 2015 Kandidatja demokrate për presidente në SHBA, Hillary Clinton, publikoi sot pasqyrën e taksave të saj dhe bashkëshortit B
Fshehu të ardhurat për 3 vjet, në kërkim biznesmeni i naftës Policia e Fierit ka shpallur në kërkim administratorin e një shoqërie nafte pasi akuzohet se ka fshehur të ardhurat për
ANALIZË/ Të ardhurat, pse Rama thotë një gjysmë të vërtetë Nga Albeu.com Deri tani kanë qenë bizneset ato që i hidhnin në një farë mënyrë hi syve qeverisë duke rritur apo
Shefja e FMN-së: “Informaliteti” nuk dha rezultat, kujdes koncesionet Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Anita Tuladhar gjatë një interviste për “Zërin e Amerikë” ka diskutuar mbi rreziqe
Ja kundërpërgjigjja e Drejtorisë së Doganave pas akuzave të PD Menjëherë pas akuzave të ardhura nga ana e PD, kundrejt Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, për mosrealizim të plani
“Crown Agents”: Doganat të zhytura në korrupsion e kontrabandë Kompania, e cila jep asistencën për qeverinë shqiptare, “Crown Agents” denoncon korrupsionin në radhët e doganave dhe ko
SHËNIM/ Nga dështimi në dështim me zellin e duhur Nga Albeu.com Problemi kryesor i nismave që kanë të bëjnë me sensibilizimin e publikut rreth një fenomeni apo n
Studim/ Njerëzit e gjatë më të lumtur se të shkurtërit Një studim i publikuar në revistën "Economics and Human Biology", njerëzit më të gjatë janë më të lumtur se të shkurtët
Nisma anti informalitet nuk jep efekt, edhe në nëntor buxheti "gropë" Nisma anti informalitet e qeverisë duket se nuk po jep efektin e duhur edhe tani që kjo nismë anti informalitet ka hyrë
Rama: Borxhi i marrë në këto dy vite është ulur ndjeshëm Në seancën e sotme parlamentare, kryeministri Rama e ka quajtur një propagandë të shfrenuar shpifëse, deklaratat e opozi
SHËNIM/ Cigaret, qeveria heq dorë nga mbrojtja e shëndetit të qytetarëve Qeveria shqiptare ishte zotuar që të rriste çdo vit akcizën për cigaret në kuadër të rritjes së të ardhurave në arkën e
Facebook shënon rritje të të ardhurave Facebook gjatë tremuorit të tretë të këtij viti në raportin përfundimtar ka shënuar rritje. Rrjeti më i madh social ka d
Malaj: Ministrat janë në garë kush vendos gjobën më të madhe Ish-­ministri i Financave, Arben Malaj, është i qartë në vlerësimin e situatës ekonomike dhe mungesës së të ardhurave në
Imazhi i Kombëtares sjell miliona euro Kualifikimi i Kombëtares shqiptare për herë të parë në një kompeticion europian, përveç entuziazmit dhe rritjes së imazh
Juventusi ka përfituar sa dyfishi i Barçës në Champions, ja shifrat (FOTO LAJM) UEFA ka bërë publike ndarjen e të ardhurave për klubet europiane në edicionin e kaluar në Champions League, një shifër q
Rama: Shqipëria do të lëshojë Eurobond pavarësisht të ardhurave të ulëta "Shkalla e mbledhjes së taksave në Shqipëri është ndër më të ulëtat në botë, por ky fakt nuk e ndalon këtë vend që të lë
KOMENT/ Kontrabandë apo paaftësi? Koment nga Albeu.com Treguesit Fiskal të Ministrisë së Financave janë ndoshta pasqyra më e mirë e asaj që po ndo
Në hetim tre shtetas për fshehje të të ardhurave të librave në bibliotekë Tre persona po hetohen për fshehje të të adhurave sa i takon librave pa faturë tatimore në bibliotekën e shkollës. Burim