999 rezultate për

apple

E pabesueshme, Steve Jobs nuk ka dashur fare ta krijojë Iphonen Steve Jobs thuhet nuk ka dashur që të ketë asgjë me prodhimin e telefonave mobilë, pasi konsideronte se telefonat e zg
iOS 11 vjen me një premtim për përdoruesit e iPhone Perdoruesit e iPhone me sistemin iOS 11 nuk do të kenë nevojë për futjen e një fjalëkalim të Wi-Fi, falë përditësimit të
Apple zgjidh hallin më të madh të përdoruesve të iPhone Konsumatorët e Apple nuk do të vuajnë më me vonesat në riparimet e telefonëve të tyre. Nga fundi i 2017-ës Apple do
Apple prezanton altopolantin e mençur HomePod Apple ka prezantuar altopolantin e tij HomePod, për të cilin kompania pohon se do të ndryshojë raportet ndaj muzikës në
Apple të hënën ka një surprizë... iPhone 8 po vjen Apple mund të zbulojë iPhone 8 e saj në hënën. Analistët thonë se mund të ketë një surprizë që WWDC zbulon - si dhe një
Apple “security”, klientët ndihen të kënaqur me sigurinë Klientet e Apple ndihen të qetë nga mbështetja teknike të kësaj kompanie. Consumer Reports kohë më parë bëri një hulumt
Apple do të prodhojë produkte 100 % nga materiale të riciklueshme Mbetjet elektronike, zakonisht të quajtura e-mbetje, janë një problem i madh. Mbi 20 milion ton e-mbeturina prodhohen ç
Modelet më të reja të iPhone dalin në treg në tetor Gjatë muajve të fundit kishte mjaft raportime se Apple ka probleme të mëdha me prodhimin e modelit të tij të ardhshëm pr
Mënyra e re e karikimit të celularëve që do u “shpëtojë jetën” Mbetja “pa bateri” është një frikë e madhe e kohës moderne. Shumica prej nesh kujdeset që telefoni të qëndrojë vazhdimi
Apple ka gjetur mënyrën për të karikuar iPhone me Wi Fi? Gjigandi i celularëve Apple po shqyrton mënyrat se si iPhone dhe iPads mund të karikohen me valë Wi-Fi, pa u dashur të p
Ky është problemi më i madh me iPhone 8 Kompania “Apple” dëshiron që të sjellë një celular krejtësisht të ri për përvjetorin e dhjetë këtë vjeshtë, duke e paket
Si të ndërtoni vetë një iPhone 6 S (VIDEO) Në një video që ka marrë mbi dy milionë klikime, një ish programues nga Silicon Valley, i njohur si Scotty i Strangepart
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
IPhone 8 do të kushtojë më pak se 1000 dollarë? Pavarësisht një kostoje të lartë prodhimi, dhe raportimeve të ndryshme që flasin për një iPhone 8 që mund të kushtojë më
Pamje mahnitëse të super kompleksit të "Apple" nga droni (VIDEO) Kompania “Apple” do të hapë zyrat e reja të teknologjisë muajin e ardhshëm. Disa pamje filmike të filmuara nga droni
Njihuni me shqiptarin nga Kosova që punon në kompaninë prestigjioze “Apple” Betim Deva është një nga shqiptarët që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkatësisht në San Francisk
WikiLeaks: CIA po spiunon përmes kompanisë “Apple” WikiLeaks njoftoi një “materie të errët”, rreth një dokumenti të fundit nga seria “Vault 7”. Këto dokumente tregojnë
“Apple” sjell edicionin special, iPhone 7 flakë të kuq (FOTO LAJM) “Apple“ njoftoi ditën e sot,e se ka nxjerrë në treg një linjë të kuqe ‘Iphone”, një prodhim special i "Iphone 7" dhe "I
Kjo është mrekullia që kemi pritur, ja si duket iPhone 8 (FOTO LAJM) Një numër i madh analistësh besojnë se iPhone 8 do të ketë një ekran të sheshtë dhe jo me anë të kthyera siç është dekla
Përgjimet e CIA-s, reagon Apple, Samsung dhe Microsoft Lajmi i publikuar dje nga “Wikileaks” se CIA po përgjon të gjithë botën përmes disa pajisjeve teknologjike, ka shkaktuar