999 rezultate për

apple

Apple detyrohet të paguajë 38 miliardë dollarë taksa Gjiganti amerikan i teknologjisë, "Apple" do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë ven
Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM) Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk
Karriget e Apple Park kushtojnë sa një iPhone! (FOTO LAJM) Karriget e zyrave të Campusit të ri të Apple kushtojnë sa një iPhone. Janë zgjedhur personalisht nga dizajneri i Cuperti
Apple fillon betejën kundër varësisë së përdorimit të iPhone nga fëmijët Dy aksionerë të gjigantit amerikan “Apple”, të shqetësuar nga ndikimet mbi shëndetin mendor të përdorimit të tepruar të
Apple shet 300 milionë dollarë aplikacione për një ditë Përdoruesit e Apple në mbarë botën shpenzuan një rekord prej 300 milionë dollarëve për blerjen ose shkarkimin e aplikaci
Kujdes! Apple lëshon alarmin për sigurinë Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Apple lëshon alarmin për sigurinë: Janë prekur të gjithë iPhone-t Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Jeni gati për iPhone XL? Ky është celulari i Apple për vitin 2018 (FOTO LAJM) Apple sapo ka hedhur në treg iPhone X dhe tashmë ka plane të reja për pasardhësin e tij, të cilat pritet të realizohen.
IPhone apo Samsung? Cili u shit më shumë gjatë vitit 2017 A e dini cili celular është shitur më shumë gjatë 2017. Edhe këtë vit,IPhone i Apple udhëhoqi garën e shitjeve në të
Apple humb gjyqin, vëllezërit nga Italia mund të mbajnë emrin e kompanisë Steve Jobs Pas një procesi të gjatë në gjykatë, iniciuar nga kompania Apple, vëllezërit Vincenzo dhe Giacomo Bartato do të jenë në
Apple kërkon falje për ngadalësimin e iPhone-ëve Gjatë javëve të fundit ka pasur shumë diskutime rreth asaj që Apple ka bërë me iPhone të vjetër. Kompania ka ngadalë
Ato që nuk i dini për Apple: Perfeksionimi i klikimit Një prej sekreteve që kontribuan në suksesin e produkteve të mollës, ishte vëmendja edhe për detajet më të vogla. Në
Kanye West surprizon Kim-n për Krishtlindje! (FOTO LAJM) Kim Kardashian ka zbuluar dhuratat që ka marrë nga bashkëshorti për Krishtlindjen. Një kukull Mickey, çorape Adidas, k
Apple shpjegon shkaqet e ngadalësimit të telefonit tuaj Apple më në fund e pranoi, bateritë kanë një jetëgjatësi të shkurtër dhe e ngadalësojnë punën e celularit sapo të vjetro
Samsung Galaxy S9 tejkalon çdo pritshmëri, ja kur do të bëhet prezantimi Kompania Samsung do të zbulojë telefonin e ardhshëm, Samsung Galaxy S9 në muajin shkurt (2018) në Barcelonë të Spanjës.
Apple e konfirmon se i ngadalëson qëllimisht iPhone-t e vjetër Gjiganti amerikan i teknologjisë pranoi se ngadalëson qëllimisht performancën e pajisjeve të saj të vjetra, por mohoi se
Apple paditet për vjedhje të logos Kompania kineze Kon, cila merret me prodhimin e veshjeve, ka ngritur një padi kundër Apple me pretendimin se kjo e fundi
Lajme të këqija për ata që kanë këtë lloj iPhone Lajme të këqija për të gjithë ata që kanë një iPhone 5. Kjo pasi së fundmi po qarkullojnë zëra se shumë shpejt Apple
IPhone X nuk kushton me të vërtetë 1000$ Kushton plot 1000 dollarë, por sa e ka koston reale një iPhone X? Një analizë e “Tech Insights” ka dalë në përfundimi
Mundësi e artë, Apple kërkon punonjës që të bëjnë punën nga shtëpia! Nëse jeni të dashuruar pas teknologjisë, Apple ofron mundësinë e artë. Mediat e huaja shkruajnë se Apple kërkon puno