999 rezultate për

apple

Ulen shitjet e iPhone iPhone është duke u përballur si rrallë herë me një periudhë rënie të ndjeshme në shitje. Një raport i Wall Street tr
I doli një puçër në ballë, i riu nuk zhbllokon dot celularin Një djalë i ri nga Ilionis bëri një kërkesë interesante në lokalin e Apple, pasi për 24 orë nuk kishte çasje në telefoni
Apple dhe Samsung dënohen për kurthin që u bënë klientëve Apple dhe Samsung do të gjobiten me nga 5 milionë euro respektivisht në Itali, për “ngadalësimin me qëllim” të celularëv
Ora Apple Watch mund të ketë filmuar gjithçka mbi torturat dhe vrasjen e gazetarit Njoftimet e medias thonë se gazetari saudit Xhamal Kashogi mund të ketë regjistruar vdekjen e tij në orën inteligjente A
Dasma kthehet në tragjedi! 20 të vdekur nga aksidenti (FOTO LAJM) 20 persona kanë vdekur pas një përplasje të tmerrshme të limuzinës në New York diten e djeshme Dy automjete u përfshinë
Iphone më i ri sjell opsionin që të gjithë e duan në kameran e tyre Selfie së fundmi është kthyer në footgrafinë më të rëndësishme. Prandaj kur në gjeneratën e re të iPhone-ve kamera e
U konsiderua i shtrenjtë, iPhone X rrit vlerën e kompanisë Vitin e kaluar u prezantuan tre modele të reja celularësh, iPhone 8, iPhone 8 plus dhe iPhone X. Në fillim ksihte shqetë
Apple sot sjell zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth iPhone-ve të rinj Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke
Apple prezanton orën e gjeneratës së ardhshme Kompania Apple ka nisur konferencën në Kaliforni për prezantimin e modeleve të reja të iPhone. Deri tani është zbulua
Nesër dalin në treg iPhonet e rinj, sa pritet të kushtojnë Më 12 shtator Apple do të mbajë një event ‘Gather Around’ në të cilin pritet të zbulojë një telefon të një niveli të ri
Lufta tregtare me Kinën, Apple paralajmëron Trumpin: E pësojnë amerikanët Donald Trump ka paralajmëruar se ka gati për miratim një varg të ri tarifash, që do të mbulonin virtualisht të gjitha ma
iPhone të rinj në treg, Apple do të njoftojë datën e publikimit Shumica e ndjekësve të Apple-it presin që kompania të prezantojë një numër modelesh të iPhone në 12 shtator si dhe një d
IPhone i ri XS pritet të thyejë çdo rekord (VIDEO) Më datën 12 shtator Apple pritet të prezantojë 3 iPhone-t e rinj, ndërkohë që 9to5Mac ka ndarë ekskluzivisht pamjen e pa
Çfarë ndodhi me djalin 16-vjeçari që hakoi gjigantin Apple Një adoleshent nga Australia është deklaruar fajtor për piraterinë në rrjetin e Apple dhe shkarkimin e dosjeve të tij të
Apple heq nga Kina 25 000 aplikacione Apple ka tërhequr më shumë se 25 000 aplikacione nga Apple Store në Kinë, pasi u konsideruan se bien ndesh me rregullore
I dyti më i shitur në botë, Huawei lë pas gjigandin Apple Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në bot
Ditë historike/ Apple bëhet kompania e parë publike me vlerë 1 trilionë dollarë Apple është bërë kompania e parë publike në botë që ka vlerë 1 trilionë dollarë. Kapitalizimi i tregut i krijuesit t
Apple ul çmimin e iPhone X me 300 dollarë Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë. Sipas analistit të "International Securities", Ming-Chi Ku
Arrestohet punonjësi i Apple që vodhi sekrete nëpërmjet makinave Një ish punonjës i Apple është akuzuar për vjedhjen e sekreteve nëpërmjet një projekti të makinave të pavarura. Xiaolang
Si mund t'a shpejtoni iPhone-in tuaj me iOS Përdoruesit e iPhone mund të mos kenë përditësuar telefonat e tyre në iOS 12 beta por ende kjo veçori e re e përmirësimi