999 rezultate për

apple

Njihuni me “pasqyrën” e re nga Apple (VIDEO) Pasqyra e re e mençur nga Apple është në fakt një iPhone gjigant, që mund të dërgojë mesazhe, të luajë video në Netflix
Së shpejti Apple mund të prodhojë iPhone në Amerikë Sipas një publikimi të bërë në Nikkei Asian Review, kolosi i prodhimit Foxconn ka shprehur gatishmërinë për ta zhvendosu
Pas fitores së Trump, Apple pritet të zhvendosë prodhimin e iPhone në SHBA Kohët e fundit raportohet se Apple është duke iu kërkuar partnerëve të prodhimit që të zhvendosin prodhimin e iPhone në
Apple shton edhe një ngjyrë të re në iPhone 7 dhe 7 Plus iPhone 7 dhe 7 Plus tashmë është në dispozicion në pesë ngjyra duke përfshirë Jet Black, Black, Silver, Gold dhe Rose Go
Rivali i Apple prezanton telefonin më të bukur në botë (VIDEO) Kompania rivale e Apple në Kinë, Xioami ka nxjerrë në treg celularin që po konsiderohet si celulari më i bukur në botë.
Apple së shpejti në botën e realitetit virtual Në ndryshim nga Google, Samsung e Sony që kanë zyrtarizuar hapin e madh në kalimin te pajisjet virtuale, Apple akoma nuk
Apple së shpejti me patentë për një iPhone që paloset Patently Apple ka zbuluar së fundmi se Apple ka aplikuar për një patentë e cila do t’i mundësojë kompanisë krijimin e nj
Njihuni me “emoji-t” e reja nga Apple (FOTO LAJM) Pas shumë kohësh pritje, Apple lançoi versionin e parë Beta të iOS 10.2 ( të përditësuar) për klientët e regjistruar.
Apple lançon një aplikacion të ri për televizorët Apple ka lëshuar së fundmi një aplikacion të ri të quajtur thjesht,TV. Aplikacioni “TV” do të punojë jo vetëm në t
Apple prezanton laptopin e ri "MacBook Pro" me Retina dhe Touch ID (VIDEO) Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook prezantoi ditën e djeshme produktin e ri të Apple, MacBook pro. Përveç se është më
Apple Whatch udhëheq tregun global Apple Watch vazhdon të udhëheqë tregun global edhe pse shitjet e Seria 1 dhe Seria 2 rezultojnë të kenë qenë të pakta.
Nga data 31 tetor iPhone 4 do të jetë i papërdorshëm Të fiksuarit mbas Apple të cilët kane në përdorim akoma një iPhone 4 së shpejti mund të zbulojnë se iPhone i tyre ësht
Macbook Air vjen më 27 tetor Sipas një raporti të fundit nga Recode, Apple po planifikon konferencën mediatike në 27 tetor, ku do të prezantojë serin
Apple Watchmund ta identifikojë përdoruesin e tij me anë të rrahjeve të zemrës Smartwhatch është prodhimi i Apple dhe për momentin kryeson listën për paisjet më të sakta dhe më të avancuara. Por A
Lajmi i keq për përdoruesit e iPhone 4 Nëse ju jeni ende duke përdorur një 4 iPhone ju duhet të filloni të tregoheni tejet të kujdesshëm që këtej e tutje me t
Irlanda fiton nga Apple 14.5 bilion $ Apple-it i është kërkuar nga Bashkimi Europian ti paguaj taksat Irlandes në vlerën $14.5 Bilion. Sipas disa raportev
Apple fiton gjyqin 120 milion dollarësh kundër Samsung Gjyqi i dytë ndërmjet "Apple" dhe "Samsung" ka përfunduar swrish nw shkoi në favor të "Apple" për 120 milionë dollarë.
Google dhe Apple nuk janë të interesuar të blejnë Twitter Tashmë dihet se Twitter ka dalë në shitje dhe ka pasur raporte të shumta që qarkullojnë kohët e fundit duke përmendur em
Shpërthen edhe një tjetër iPhone (FOTO LAJM) Falë shpërthimeve të celularëve të Samsung Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani të gjithë jemi të vetëdijsh
Ja sa kushtojn vërtet të gjitha pjesët përbërëse të një iPhoni Nga një vlerësim që iu bë modelit iPhone 7 32GB, u llogarit se kostoja reale e të gjithë komponentëve përbërës të tij is