999 rezultate për

apelit

U dënua me dy vjet, reagon Skënderbeu për Jashanicën Menjëherë pas publikimit të lajmit se Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi dënimin 2-vjeçar për Bajram Jashanicën, për çës
Fitoi lirinë, si e festoi Tahiri sot në shtëpi Ditën e sotme Saimir Tahiri ka fituar lirinë nga Gjyakata e Apelit të Krimeve të Rënda. Duket se ai ka vendosur që ta
120 minuta përballje, çfarë ndodhi sot në Gjykatën e Apelit Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer disa detaje të reja nga seanca e Tahirit ditën e sotme në Gjykatën e Apelit. Ajo
Gjykata jep vendimin për Salih Mekajn Gjykata Themelore në Prishtinë i dha sot pafajësinë ish kryetarit të Gjykatës së Apelit, Salih Mekaj dhe tre të akuzuarv
Nuk dorëzohet, Saimir Tahiri kërkon lirinë Saimir Tahiri kërkon lirinë. Ditën e sotme ish-ministri i është drejtuar Gjykatës së Apelit për të ndryshuar masën e
Apeli refuzon ankesën, konfirmohet aktakuza ndaj Ferid Aganit Gjykata e Apelit të Kosovës ka refuzuar ankesat e mbrojtësve të Ferid Aganit dhe Gani Shabanit ndaj aktvendimit të Gjyka
Apeli liron nga akuza Enver Hasanin Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesës, e ka liruar nga akuza Enver Hasanin, për vepër penale “Mashtrim
20 milionë lekë tepër, zbardhet vendimi për gjyqtarin e shkarkuar të Apelit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zbardhur vendimin për shkarkimin e gjyqtarit të Apelit të Durrësit, Besim Trezhnje
KLD rikthen në detyrë kushërirën e Berishën në Gjykatën e Apelit Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur disa minuta më parë që të rikthejë në detyrë gjyqtaren Shpresa Beçaj. Vendi
Skënderbeu reagon pas vendimit të Apelit të UEFA-s Pas vendimit të Komisionit të Apelit në UEFA, i cili ka lënë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Europa dhe 1 mili
Skënderbeu nuk ka besim tek komisioni i Apelit në UEFA Klubi i Skënderbeut nëpërmjet një deklarate për mediat ka bërë me dije se nuk ka aspak besim te komisioni i Apelit në UE
Gjykata themelore konfirmon aktakuzën ndaj Ramiz Kelmendit Pavarësisht se Prokuroria e Apelit, kishte kërkuar që për shkak të parashkrimit absolut të veprës penale, të pushohet pr
Këta janë dy futbollistët që do të dëshmojnë për Skënderbeun në UEFA Skënderbeu ka pak shpresa se Komisioni i Apelit në UEFA mund të ulë dënimin, por drejtuesit korçarë po përgatiten për nj
Supersfida e Skënderbeut me Kukësin mund të zhvillohet në një ditë tjetër Supersfida e Skënderbeut me Kukësit mund të ketë një ndryshim programi. Të enjten zyrtarët e klubit të Skënderbeut do t
U la në burg, në familjen e kuksianit fëmijët presin babain Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës për të lënë në burg katër nga 11 kuksianët e arrestuar, në shtëp
Del vendimi i gjykatës për 11 kuksianët Gjykata e Apelit në Shkodër ka shqyrtuar masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg.
KPK e shkarkon nga detyra, prokurorja e Apelit u përgjigjet me duartrokitje Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Apelit Shkodër, Besa Nikëhasani. Deri tani Ko
Gruevski kërkon përjashtimin e kryetarëve të Gjykatës Penale dhe të Apelit Nikolla Gruevski, Mile Janakievski dhe të akuzuarit e tjerë në rastin “Dhuna në Qendër” kërkuan ndërrimin e gjykatësit D
Gjykata e Apelit vërteton dënimin me burg ndaj Shahinit Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar dënimin prej 18 muajsh burgim me kusht, kryetarit të Aleancës Kosovare të Bizneseve (AK
Provat nga masat e veçanta hetimore, Zaev pohon se nuk dëshmojnë për ryshfet Për më shumë se dy orë në Gjykatën Penale të Shkupit, prapa dyerve të mbyllura u dëgjuan bisedat e përgjuara dhe u shqyr