999 rezultate për

ankthi

Këshillat e duhura për të eleminuar ankthin e mëngjesit Ankthi i mëngjesit është një problem që mund të shfaqet te shumë individë dhe për këtë është e këshillueshme që personat
Bimët e duhura për luftën ndaj stresin dhe ankthit (FOTO LAJM) Bimët kryesore të cilat ndihmojnë për të luftuar ankthet dhe stresin janë mënyra më e mirë që ju mund të përdorni pa dëm
Alarmi për zjarr, gallatë në web me Robben-in (FOTO LAJM) Një ngjarje e papëlqyeshme ka ndodhur në hotelin ku është akomoduar Bayern Munchen në prag të sfidës së Champions League
Këmbëngulja e paparacëve dhe ankthi i Megan Fox (FOTO LAJM) Ata janë të dy të famshëm dhe kjo e bën më të vështirë që të jetojnë pa vëmëndjen e paparacëve. Gjatë një interviste të
Të rrezikuar nga depresioni, ja një ndër shkaqet Në bazë të një studimi të fundit anglez është arritur në përfundimin se përdorimi i lëndëve narkotike, sjell depresionin
Ankth e nervozizëm, ja problemet e Messit Të shtunën që kaloi, në ndeshjen miqësore kundër Sllovenisë Lionel Messi u zhbllokua dhe i dha fund thatësirës së gjatë
PD: Qeveria nën ankthin e serverit, do zbardhim krimin Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverinë se po mundohet të arkivojë skandalin e vjedhjes së të dhënave në drejtorinë e
5 vite të ankthit dhe të pritjes U bënë pesë vite që kur u burgos bashkëfshatari, ish ushtari i UÇK-së, Rexhail Qeri
Studimet tregojnë se ankthi shkakton sulm në tru Studimi të ri i Universitetit të Pittsburgut thonë se, sa më i lartë të jetë niveli i ankthit tuaj aq më të mëdha janë m
Ankthi dhe stresi shkaktojnë kancer Sipas kërkimeve më të fundit shkencore ankthi dhe stresi janë dy faktorë që ndikojnë në zhvillimin e kancerit. Zbulimi n
Meta premton t'i japë fund ankthit të legalizimeve Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga kandidatët për deputetë të LSI-së Dritan Ylli dh
Stërvitja me detyrim ul ankthin dhe depresionin Të bësh stërvitje me detyrim deri në limitet e energjisë ndihmon në uljen e ankthit dhe depresionit. Në këtë konkluzion
Probleme me gazin e makinës, minuta mankthi për adoleshentin shqiptar (VIDEO-FOTO) Një 16-vjeçar shqiptar me banim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka përjetuar një histori jo fort të këndshme pasi mak
Një përqafim redukton stresin dhe ankthin Një përqafim redukton stresin, ankthin dhe përmirëson kujtesën. Sipas një studimi të kryer nga studiues të Universitetit
Ankthi dhe gëzimi, "në duart" e yjeve (FOTO-LAJM) Bashkimi i duarve mund të përcjellë një mesazh ndërsa ky gjest mund të interpretohet në mënyra të ndryshme. Në disa rast
Flakeni tutje pasqyrën dhe jetoni më shëndetshëm Doni të jetoni më shëndetshëm dhe më gjatë atëherë flakeni tutje pasqyrën. Një nismë e veçantë e ideuar nga Autumn White
Mbaron ankthi i pasagjerëve të “Costa Allegra” (VIDEO) Pas disa ditësh ankthi dhe frike ekuipazhi i anijes italiane “Costa Allegra” ka zbritur në tokë ndërsa anija është ankor
Të gjithë mes ankthit dhe pritjes për Aleksandër Peçin UPDATE - Kryeministri Berisha i ka shprehur ngushëllimet më të thella familjes së Kapiten Feti Voglit, i cili ra në krye
Të shihesh në pasqyrë bën dëm Të shikohesh në pasqyrë bën keq për psikologjinë e një personi. Një studim tregoi se vullnetarët që u panë në pasqyrë pë
Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin Të shikohesh në pasqyrë i bën keq psikologjisë së njeriut. Një studim tregoi se vullnetarët që u panë në pasqyrë për 10