999 rezultate për

ankthi

Mjekët japin alarmin! Kjo sëmundje e re po shkatërron të rinjtë Jeni të fiksuar pas celularit? Mjekët deklarojnë se vuani nga “ankthi i ndarjes nga celulari” dhe kjo është sëmundja
Si të largojmë ankthin Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit
Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Shmangni ankthin me 6 hapa Ankthi është një emocion normal njerëzor të cilin e përjetojmë të gjithë. Por kur paniku dhe simptomat e ankthit pë
9 sjelljet e përditshme të njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita
Neurologët zbulojnë këngën që redukton stresin dhe nxit lumturinë (VIDEO) Ankthi ose stresi, ajo ndjenjë e frikës, brengosjes dhe panikut, sigurisht nuk është diçka e re. Hipokrati kishte shk
Batanija që të heq ankthin dhe stresin Nuk flini dot gjumë, jeni të mërzitur dhe të stresuar, keni gjendje të vazhdueshme ankthi dhe askush nuk është aty për t
Largoni stresin dhe ankthin me këtë metodë të vjetër japoneze Stresi është pjesë e përditshmërisë. Por ka një teknikë japoneze, të cilën mund ta përdorni për t’u relaksuar dhe nuk do
Ja shenjat që tregojnë se fëmija juaj është duke përjetuar ankth Fëmijët kanë të njëjtat probleme ankthi si adoleshentët dhe të rriturit. Megjithatë, fëmijët mund të kenë vështirësi t’i
Përfundon ankthi në Elbasan, çaktivizohet "bomba" Makthi i bombës në Elbasan ka përfunduar. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se ka ndodhur shpërthimi i qeses së z
Luftoni ankthin dhe depresionin me vajin e petaleve të trëndafilit Trëndafilat janë më shumë se një lule e bukur. Petalet e bukura të këtyre luleve mund të përdoren për të përgatitur vaji
5 ushqimet më të mira për të lehtësuar ankthin dhe stresin Ka një sërë ushqimesh të shijshme që mund të ndihmojnë në luftimin e ankthit dhe depresionin. Ushqimet më të mira për të
Vuani nga ankthi? Kjo është mënyra më e shpejtë për t'u qetësuar Kur njerëzit janë në ankth para një operacioni, mjekët dhe infermierët u thonë që të marrin frymë thellë dhe ngadalë. Mu
Zayn Malik: Si më ndihmoi Gigi të kaloja problemet me ankthin dhe ushqimin (FOTO LAJM) Ish pjestari i grupit One Direction Zayn Malik në një intervistë për "The Times" ka folur rreth problemeve me ankthin, ç
Napoli fiton mes ankthit ndaj Empolit, blindon vendin në Champions (VIDEO) Napoli hedh një hap të rëndësishëm për të arritur një vend në zonën Champions për sezonin e ardhshëm. Të kaltrit fituan
Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Merr fund ankthi, 37-vjeçarja që kërcënoi se do të vetëhidhej zbret nga tarraca Ka marrë fund ankthi i një gruaje 37-vjeçare e cila ditën e sotme tentoi të hidhej nga një kompleksh ndërtesash në ndërt
Qentë mund të thinjen nga stresi dhe ankthi Sipas hulumtimeve të fundit, qentë gjithashtu mund të thinjen nga stresi dhe ankthi. Hulumtuesit mblodhën fotografit
Kujdes! Ankthi mund t’ju shkatërrojë jetën Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Ja cilat janë sëmundjet më të përhapura tek të rinjtë Sipas një raporti të fundit, ankthi dhe frika po bëhen gjithnjë e më të përhapura në SHBA, madje duke lënë pas edhe sëmu