999 rezultate për

ankthi

Luftoj me ankthin dhe depresionin, aktori i “Portokalli” tregon si i mbijetoi Bëhet fjalë për aktorin e ri Alex Seitaj i cili nuk e ka pasur aspak të lehtë të luftoj kundër sfidave që ka hasur në je
Ankthi rrezikon njerëzit deri në depresion Sipas një studimi të fundit të realizuar nga Universiteti i Southampton, rezulton se shqetësimet dhe ankthi rrisin tek n
Basha zbulon ankthin më të madh të Edi Ramës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë Kuvendit të PD-së ka zbuluar "ankthin më të madh" të kryeministrit Ed
Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipa
6 orë ankthi për të shpëtuar 4 punonjës të bllokuar në Dajt (FOTO LAJM) Ka zgjatur 6 orë një operacion në Dajt për të shpëtuar disa punonjës të bllokuar. Mësohet se 10 efektivë të Komandës
Këto ushtrime do t'ju ndryshojnë jetën Tensionet dhe stresi janë bërë pjesë e shumicës së njerëzve, qoftë nga trafiku i rënduar, çështjet në shtëpi apo edhe në
Allegrit tregon mankthin: Rrezikojmë sezonin nga tre penallti të humbura Allegri kavëtëm një gjë në mendje, kalimin e Napolit në rënditje. Por situata tek Juventusinuk paraqitet pozitive pasi k
Ankthi nxit meteorizmin Meteorizmi, pra prania e ajrit në zorrë vjen nga një ushqim shumë i pasur me fruta dhe perime që fermentohen gjatë tretj
Nëse trupi ju dërgon këto 4 sinjale, stresi po ju shkatërron. Parandalojeni tani! Në ditët e sotme, të gjithë jetojmë me një shkallë stresi dhe ankthi në jetën tonë. Është e pamundur ta shmangësh në
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Azilkërkuesi i vogël jeton me ankthin e dëbimit: Mos me ktheni në Shqipëri! Afro 60 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani në vitet 2014-2015. Shumë syresh familje me fëmijë në moshë shkolle.
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e ankthit Ankthi është një çrregullim emocional i karakterizuar nga shqetësimi i vazhdueshëm dhe nervozizëm, dhe shpesh kërkon edh
Pagjumësia mund të çojë në çrregullime ankthi Fjetja jo e mirë gjatë disa netëve mund të sjellë çrregullime të ndryshme si ankth ose depresion. Pagjumësia kronike
Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i o
Gjendje ankthi; Personaliteti, varfëria dhe blerjet Ekstrovertët e varfër shpenzojnë proporcionalisht më shumë në blerjen e statusit Edhe në ato raste kur njerëzit kanë
Si të shmangim stresin dhe ankthin para provimeve 1.Stërvitjet e përshtatshme për të lehtësuar tensionin para provimeve Disa nxënës përballen me tension shumë të madh
Këto produkte ushqimore reduktojnë nivelin e ankthit Çrregullimet e ankthit mund të eliminohen me ndihmën e ushqimit në vend të ilaçeve të cilat kanë dhe efekte anësore.
Trondisin mjekët, një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë, shkak për këtë janë celularët Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Frikë për të fluturuar, ja 10 këshilla për të larguar ankthin në avion Frikë për të fluturuar. Është një problem i shumë njerëzve dhe në rastet më kritike të ndalon të udhëtosh me aeroplan. N
Kujdes! Celularët po përhapin një sëmundje të re te të rinjtë Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.