999 rezultate për

ankthi

Një aktivitet i sigurt fizik për të luftuar ankthin Kur simptomat e ankthit bëhen pjesë e juaja, ideja për të bërë ushtrime fizike duket e paimagjinueshme. Pse duhet ta ven
Tri pika në trup të cilat zbusin dhembjen, ankthin dhe forcojnë imunitetin: Bëjini masazh çdo ditë He Gu – Lugina e bashkimit – LI 4 Këtë pikë mund ta gjeni midis gishtit të madh të dorës dhe gishtit tregues. Me gish
4 gjëra që duhet të keni parasysh nëse partneri juaj vuan nga ankthi Të jesh në një marrëdhënie me një person që vuan nga ankthi nuk është aq e lehtë nga sa njerëzit mund të mendojnë. Kjo n
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Kini kujdes! Si ta kuptoni që fëmijët tuaj po përjetojnë ankth ose depresion? Shumë fëmijë kanë frikë dhe shqetësime, si dhe mund të ndihen të trishtuar dhe të pashpresë herë pas here. Këto ndjes
Ky ushqim të mbush me energji njësoj si kafja Pavarësisht dëshirës për kafe, dita ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin tek disa njerëz, dhe në këto dit
Spikerja e njohur e lajmeve rrëfen luftën me ankthin: Mendoja se do të vdisja! 10 tetori njihet në botë si Dita e Shëndetit Mendor. Emisioni “Ftesë në 5”, bëri një panoramë të plotë të kësaj dite,
Shprehjet qё mbajnё larg ankthin duhet t’i mёsosh patjetёr Sipas njё programi neuroglosik, (NLP), ka disa fjalё dhe shprehje tё cilat ndikojnё nё ndj
Si ta kuptoni që fëmijët tuaj po përjetojnë ankth ose depresion? Shumë fëmijë kanë frikë dhe shqetësime, si dhe mund të ndihen të trishtuar dhe të pashpresë herë pas here. Këto ndjesi m
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është një
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është nj
Vuani nga ankthi? Ja si të çliroheni prej tij Ankthi është pjesë e jetës tonë dhe funksioni i tij mund të krahasohet me atë të tensionit të gjakut - ne na duhet një n
Keni probleme me menaxhimin e ankthit? 10 rregulla shumë të thjeshta për ditë të qeta A keni probleme me menaxhimin e ankthit? Disa njerëz kanë vite që bashkëjetojnë me ankthin dhe janë duke kërkuar vazh
Nga muskujt tek lëkura! Shenjat që tregojnë se vuani nga ankthi Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në di
Si të përballemi me ankthin në punë? Kombinuar ky fenomen me udhëtimet e gjata të punës dhe orët më të gjata në punë bën që ne të kalojmë pjesën më të madhe
Trashëgimtarja e familjes Hoxha flet pa doreza: Periudha më e keqe e jetës sime Blogerja e njohur Lori Hoxha është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar një ndër periudhat më të këqija të jetës së saj.
Vini re! Nga ndryshojnë ankthi, frika dhe stresi? Në ditët e sotme, në kohët moderne, koncepte të tilla si "ankth", "kam ankth", një ndjenjë ankthi më vjen", janë të zako
SHBA nën ankthin e protestave, vritet mes turmës një 19 vjeçar Protestat pas vdekjes së një personi gjatë arrestimit, ka sjellë viktimën e parë në SHBA. Një 19 vjeçar është vrarë g
E rëndë, 22-vjeçari vret veten për shkak të izolimit nga koronavirusi Një djalë vetëm 22-vjeç i ka dhënë fund jetës pasi nuk po përballonte më izolimin. Ben Broën, nga Gloucester, vrau v
Sjelljet e njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita