999 rezultate për

ankth

Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Çarçafët e bardhë ndikojnë drejtpërdrejt në sistemin nervor, ja arsyeja! Cilësia e gjumit ndikon drejtëpërdrejt në jetën tonë, dhe një natë e kaluar keq është gjithashtu tregues i një dite të l
Merr fund ankthi, 37-vjeçarja që kërcënoi se do të vetëhidhej zbret nga tarraca Ka marrë fund ankthi i një gruaje 37-vjeçare e cila ditën e sotme tentoi të hidhej nga një kompleksh ndërtesash në ndërt
Demokratët në ankth, Trump telefonon Putinin të shtunën Të shtunën, presidenti i SHBA-ve Donald Trump, pritet të realizojë një prej telefonatave mbase më të rëndësishme të vit
Qentë mund të thinjen nga stresi dhe ankthi Sipas hulumtimeve të fundit, qentë gjithashtu mund të thinjen nga stresi dhe ankthi. Hulumtuesit mblodhën fotografit
Ankth në kombëtare për dëmtimin e Amir Abrashit Ankth te Frieburgu por edhe në kombëtaren shqiptare për gjendjen fizike të Amir Abrashit. I dëmtuar në ndeshjen miqësore
Kujdes! Ankthi mund t’ju shkatërrojë jetën Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Kujdes! Këto ushqime shkaktojnë ankth Ankthi e ka origjinën edhe nga ushqimet. Dhe pse kjo mund t’ju duket e çuditshme në fakt është shumë e vërtetë. Nëse
Ja cilat janë sëmundjet më të përhapura tek të rinjtë Sipas një raporti të fundit, ankthi dhe frika po bëhen gjithnjë e më të përhapura në SHBA, madje duke lënë pas edhe sëmu
10 këshilla për të luftuar ankthin Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Gruaja rrëfen orët e ankthit gjatë grabitjes: Na vendosën tre pistoleta tek koka Mesnatës e së premtes, familja e një emigranti në Angli ra pre e një grabitjeje me armë. Sipas rrëfimit të çiftit të gra
Fuere: Ka ardhur koha të marrë fund ankthi në Maqedoni Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere, u është drejtuar qytetarëve të Maqedonisë me një porosi të sh
Kërpudhat "magjike" luftojnë ankthin e depresionin Drogat halucinagjene që paraqiten te kërpudhat magjike, mund të kenë efekt të shpejtë në trajtimin e ankthit dhe depresi
Ankth te Barcelona, Messi nuk stërvitet dhe rrezikon "El Clasicon" Tifozët e Barcelonë dhe drejtuesit janë në alarm për shkak se sot paradite në seancën stërvitore nuk ka marrë pjesë Lion
Kombëtarja në ankth, një mesfushor dëmtohet në stërvitje Kombëtarja jonë ka vijuar përgatitjet për sfidën e nesërme ndaj Izraelit. Sot janë shtuar "dhembet e kokës" për strategu
Bregu ironizon PD-në: Negociatat nuk prodhojnë vota, çlirohuni nga ankthi Sot deputetja demokrate Majlinda Bregu, foli për negociatat e anëtaresimit të Shqipërisë në BE. Ajo tha se qeveria e
"Amerikanët votojnë, bota pret në ankth" Ora e zgjedhjes mes Hillari Klintonit dhe Donald Trumpit ka rënë dhe bota po pret me shqetësim se kush do të jetë në kry
A është kjo merimanga më e madhe që është parë ndonjëherë? (FOTO LAJM) Ata që kanë fobi nga merimangat nuk duhet t’i shohin fotografitë e kësaj merimange gjigande. Fotografitë e çuditshme
Kjo risi e “Samsung Galaxy S8” do të bëjë që përdoruesit të harrojnë “mankthin” e Note 7-ës Samsung duket se do të jetë kompania e parë që do të sjellë risinë që në pjesën e përparme shërben tërësisht si ekran.
11 shenjat që tregojnë se ju mund të jeni një gjeni Mendoni se jeni shumë të zgjuar dhe të aftë për tu konsideruar si një gjeni? Ne më poshtë ju njohim me disa shenja të