999 rezultate për

ankth

Si të largojmë ankthin Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit
Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Ohri në ankth, ja si dolën qytetarët në rrugë të tmerruar nga tërmeti (VIDEO) Lëkundjet e tërmetit të fundit që goditi Ohrin kanë tmerruar anoret të cilët kanë dalë jashtë nga frika e përsëritjes.
Shmangni ankthin me 6 hapa Ankthi është një emocion normal njerëzor të cilin e përjetojmë të gjithë. Por kur paniku dhe simptomat e ankthit pë
Donnarumma mban në "ankth" Milanin për rinovimin Milani e ka bërë ofertën e tij, dhe tani është në pritje. Mediat italiane njoftojnë se klubi ka pasur një takim me porti
9 sjelljet e përditshme të njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita
Neurologët zbulojnë këngën që redukton stresin dhe nxit lumturinë (VIDEO) Ankthi ose stresi, ajo ndjenjë e frikës, brengosjes dhe panikut, sigurisht nuk është diçka e re. Hipokrati kishte shk
Batanija që të heq ankthin dhe stresin Nuk flini dot gjumë, jeni të mërzitur dhe të stresuar, keni gjendje të vazhdueshme ankthi dhe askush nuk është aty për t
Njerëz të mbuluar me gjak, ankth, ja pamjet e tmerrshme nga sulmi në Manchester (FOTO LAJM) Njerëz të mbuluar nga gjaku, xhama të thyer, njerëz të tronditur, është kjo panorama e hidhur që la pas sulmi i mbrëmshë
Largoni stresin dhe ankthin me këtë metodë të vjetër japoneze Stresi është pjesë e përditshmërisë. Por ka një teknikë japoneze, të cilën mund ta përdorni për t’u relaksuar dhe nuk do
Ja shenjat që tregojnë se fëmija juaj është duke përjetuar ankth Fëmijët kanë të njëjtat probleme ankthi si adoleshentët dhe të rriturit. Megjithatë, fëmijët mund të kenë vështirësi t’i
Përfundon ankthi në Elbasan, çaktivizohet "bomba" Makthi i bombës në Elbasan ka përfunduar. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se ka ndodhur shpërthimi i qeses së z
Luftoni ankthin dhe depresionin me vajin e petaleve të trëndafilit Trëndafilat janë më shumë se një lule e bukur. Petalet e bukura të këtyre luleve mund të përdoren për të përgatitur vaji
5 ushqimet më të mira për të lehtësuar ankthin dhe stresin Ka një sërë ushqimesh të shijshme që mund të ndihmojnë në luftimin e ankthit dhe depresionin. Ushqimet më të mira për të
Nesër shorti i Championsit, 4 skuadra në ankth për rivalin Dje në mbrëmje kemi mësuar 4 skuadrat gjysmëfinalistë të Ligës së Kampionëve: Juventus, Real Madrid, Atletico Madrid dhe
Juve në "ankth" për Dybala-n, ja informacionet e fundit nga Torino Sot Paulo Dybala ka kryer terapitë e para pas një goditje që mori në kavilie dje pas një ndërhyrje të Muntarit. ylli i J
Ancelotti në ankth, edhe Lewandowski nuk stërvitet Nuk kanë fund lajmet e këqija për Ancelottin para ndeshjes ndaj Realit. Skuadra bavareze rrezikon që në sfidën e së mërk
Vuani nga ankthi? Kjo është mënyra më e shpejtë për t'u qetësuar Kur njerëzit janë në ankth para një operacioni, mjekët dhe infermierët u thonë që të marrin frymë thellë dhe ngadalë. Mu
Zayn Malik: Si më ndihmoi Gigi të kaloja problemet me ankthin dhe ushqimin (FOTO LAJM) Ish pjestari i grupit One Direction Zayn Malik në një intervistë për "The Times" ka folur rreth problemeve me ankthin, ç
Napoli fiton mes ankthit ndaj Empolit, blindon vendin në Champions (VIDEO) Napoli hedh një hap të rëndësishëm për të arritur një vend në zonën Champions për sezonin e ardhshëm. Të kaltrit fituan