999 rezultate për

ankth

Allegrit tregon mankthin: Rrezikojmë sezonin nga tre penallti të humbura Allegri kavëtëm një gjë në mendje, kalimin e Napolit në rënditje. Por situata tek Juventusinuk paraqitet pozitive pasi k
Ankthi nxit meteorizmin Meteorizmi, pra prania e ajrit në zorrë vjen nga një ushqim shumë i pasur me fruta dhe perime që fermentohen gjatë tretj
Nëse trupi ju dërgon këto 4 sinjale, stresi po ju shkatërron. Parandalojeni tani! Në ditët e sotme, të gjithë jetojmë me një shkallë stresi dhe ankthi në jetën tonë. Është e pamundur ta shmangësh në
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Azilkërkuesi i vogël jeton me ankthin e dëbimit: Mos me ktheni në Shqipëri! Afro 60 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani në vitet 2014-2015. Shumë syresh familje me fëmijë në moshë shkolle.
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e ankthit Ankthi është një çrregullim emocional i karakterizuar nga shqetësimi i vazhdueshëm dhe nervozizëm, dhe shpesh kërkon edh
Tirana në ankth: Pas Tahirit, prokuroria pritet të kërkojë arrestimin e një ministri Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se në fakt prokuroria e Tiranës po heton një tjetër deputet, dhe pritet q
PS në ankth! A do të arrestohet sot Saimir Tahiri? Këshilli i Mandatëve në Kuvendin e Shqipërisë sot ka shqyrtuar edhe njëherë akuzat ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri.
ANKTH NË QEVERI/ Saimir Tahiri kërcënon Edi Ramën me video përgjime "bombë"?! Kreu i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar që të hetohet me shpejtësi ajo që ka ndodhur me përfshirjen e Saimir Tahirit në
Pagjumësia mund të çojë në çrregullime ankthi Fjetja jo e mirë gjatë disa netëve mund të sjellë çrregullime të ndryshme si ankth ose depresion. Pagjumësia kronike
Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i o
Gjendje ankthi; Personaliteti, varfëria dhe blerjet Ekstrovertët e varfër shpenzojnë proporcionalisht më shumë në blerjen e statusit Edhe në ato raste kur njerëzit kanë
Isco: Ndjejmë ankth në Bernabeu Isco ka zbuluar se Real Madridi shpesh ndihet nën ankth në Bernabeu kur nuk shënon herët para tifozëve. Real Madridi
Si të shmangim stresin dhe ankthin para provimeve 1.Stërvitjet e përshtatshme për të lehtësuar tensionin para provimeve Disa nxënës përballen me tension shumë të madh
Këto produkte ushqimore reduktojnë nivelin e ankthit Çrregullimet e ankthit mund të eliminohen me ndihmën e ushqimit në vend të ilaçeve të cilat kanë dhe efekte anësore.
Dalin foto të reja/ Ankth dhe ftohje në fytyrat e Vuçiç-Thaçi (FOTO LAJM) Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, sot është zhvilluar takimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me presidentin
Trondisin mjekët, një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë, shkak për këtë janë celularët Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Frikë për të fluturuar, ja 10 këshilla për të larguar ankthin në avion Frikë për të fluturuar. Është një problem i shumë njerëzve dhe në rastet më kritike të ndalon të udhëtosh me aeroplan. N
Kujdes! Celularët po përhapin një sëmundje të re te të rinjtë Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Mjekët japin alarmin! Kjo sëmundje e re po shkatërron të rinjtë Jeni të fiksuar pas celularit? Mjekët deklarojnë se vuani nga “ankthi i ndarjes nga celulari” dhe kjo është sëmundja