999 rezultate për

ankth

Ankth deri në fund, PSG barazon me shumë vështirësi (VIDEO) PSG ka arritur me shumë vështirësi të nxjerr një barazim në fund të takimit kundër Saint Etienne. AS Saint Etienne nu
Përfundon gjyqi për kuksianët, pritet në ankth vendimi Ka përfunduar pak minuta më parë seanca gjyqësore ndaj 23 kuksianëve të ndaluar nga policia natën, në lidhje me protestë
Ankth e frikë në Tiranë, kuksianët bllokojnë rrugën para Gjykatës së Tiranës (VIDEO) Ndërkohë që në sallë po mbahet seanca për 23 të ndaluarit e protestës së Rrugës së Kombit, familjarët kanë bllokuar rrug
Frikë e ankth në Shkodër, uji po rritet minutë pas minuti (VIDEO) Prej disa orësh në vend kanë mbizotëruar reshjet e dendura të shiut të cilat kanë rritur nivelin e prurjeve. Shkrirj
6 orë ankthi për të shpëtuar 4 punonjës të bllokuar në Dajt (FOTO LAJM) Ka zgjatur 6 orë një operacion në Dajt për të shpëtuar disa punonjës të bllokuar. Mësohet se 10 efektivë të Komandës
Këto ushtrime do t'ju ndryshojnë jetën Tensionet dhe stresi janë bërë pjesë e shumicës së njerëzve, qoftë nga trafiku i rënduar, çështjet në shtëpi apo edhe në
Arsyeja e rëndësishme pse duhet të flini 8 orë gjumë Njerëzit që flenë më pak se 8 orë nuk duhet të habiten nëse e gjejnë veten në ankth apo në gjendje depresive. Mungesa e
Ferdinand presion Pogbas: Do të të isha bërë mankth Ish-qendërmbrojtësi i “djajve të kuq”, Rio Ferdinand, përpiqet të shpjegojë situatën e mesfushorit francez dhe i jep një
Allegrit tregon mankthin: Rrezikojmë sezonin nga tre penallti të humbura Allegri kavëtëm një gjë në mendje, kalimin e Napolit në rënditje. Por situata tek Juventusinuk paraqitet pozitive pasi k
Ankthi nxit meteorizmin Meteorizmi, pra prania e ajrit në zorrë vjen nga një ushqim shumë i pasur me fruta dhe perime që fermentohen gjatë tretj
Nëse trupi ju dërgon këto 4 sinjale, stresi po ju shkatërron. Parandalojeni tani! Në ditët e sotme, të gjithë jetojmë me një shkallë stresi dhe ankthi në jetën tonë. Është e pamundur ta shmangësh në
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Azilkërkuesi i vogël jeton me ankthin e dëbimit: Mos me ktheni në Shqipëri! Afro 60 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani në vitet 2014-2015. Shumë syresh familje me fëmijë në moshë shkolle.
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e ankthit Ankthi është një çrregullim emocional i karakterizuar nga shqetësimi i vazhdueshëm dhe nervozizëm, dhe shpesh kërkon edh
Tirana në ankth: Pas Tahirit, prokuroria pritet të kërkojë arrestimin e një ministri Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se në fakt prokuroria e Tiranës po heton një tjetër deputet, dhe pritet q
PS në ankth! A do të arrestohet sot Saimir Tahiri? Këshilli i Mandatëve në Kuvendin e Shqipërisë sot ka shqyrtuar edhe njëherë akuzat ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri.
ANKTH NË QEVERI/ Saimir Tahiri kërcënon Edi Ramën me video përgjime "bombë"?! Kreu i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar që të hetohet me shpejtësi ajo që ka ndodhur me përfshirjen e Saimir Tahirit në
Pagjumësia mund të çojë në çrregullime ankthi Fjetja jo e mirë gjatë disa netëve mund të sjellë çrregullime të ndryshme si ankth ose depresion. Pagjumësia kronike
Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i o
Gjendje ankthi; Personaliteti, varfëria dhe blerjet Ekstrovertët e varfër shpenzojnë proporcionalisht më shumë në blerjen e statusit Edhe në ato raste kur njerëzit kanë