999 rezultate për

anija

Zhduket në brigjet e Libisë anija me 97 emigrantë në bord Të paktën 97 emigrantë janë zhdukur pasi anija e tyre është fundosur në brigjet e Libisë. Ngjarja është konfirmuar
Anija shqiptare “Oriku” ndalon gomonen me 60 emigrantë sirianë Anija shqiptare “Oriku” ka realizuar me sukses ndalimin e emigrantëve të paligjshëm të cilët kishin për destinacion përf
I mbijetuari i Otrantos rrëfen "ferrin": Si mu mbyt gruaja dhe vajza 6 muajshe (VIDEO) 20 vjet pas tragjedisë së Otrantos, Krenar Xhavara, vetëm 28 vjeç atëherë e sot 48, kujton se si në 8 minuta pa me sytë
Sekuestrohet gomonia në Sazan, e braktisur por plot me drogë Policia bregdetare bën me dije se ka gjetur një gomone të braktisur pranë Sazanit, brenda të cilët gjenden pako me lëndë
Anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë, zyrtarisht aktive në mision (FOTO LAJM) Anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë ose siç quhet ndryshe “Përbindëshi i detit” është zyrtarisht aktive në misionin e
Pamjet dramatike kur anija me pesë peshkatarë fillon të fundoset (FOTO & VIDEO) Pesë peshkatarë janë detyruar të hidhen në ujë, pasi anija me të cilën po lundronin filloi të fundoset për shkak të kush
Tensione në Egje, anija turke hap zjarr pranë ishujve grek (FOTO LAJM) Mediet greke kanë shkruar se një anije patrullë e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lind
Fundoset anija, mbyten 21 persona në lindje të Indisë (VIDEO) Të paktën 21 persona janë mbytur dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur, si pasojë e përmbytjes së një anije të mbipopulluar
Luftë në det, anija amerikane hap zjarr ndaj atyre iraniane (FOTO LAJM) Një luftanijë amerikane ka qëlluar disa anije iraniane afër Ngushticës së Hormuzit, në pjesën veriore të Gjirit Persik,
Mbytet anija në Egje, shpëton ekuipazhi Një anije transporti është përplasur e më pas është mbytur në brigjet shkëmbore të ishullit Andros në detin Egje. Sip
Anija luftarake kineze sekuestron dronin nënujor të SHBA-ve, protestojnë amerikanët Një anije luftarake e flotës detare kineze ka pikasur dhe sekuestruar një dron nënujor të lëshuar nga një anije amerikan
Tragjike / Mbytet anija me 60 pasagjerë në Oqeanin Indian (FOTO LAJM) Një anije pasagjerësh me 60 persona në bord, përfshirë gra dhe fëmijë, është fundosur në Oqeanin Indian, pranë ishullit
Kontrabanda e cigareve në regjimin komunist, si u vra skafisti italian në Vlorë A ka ekzistuar kontrabanda shtetërore e cigareve të prodhimit amerikan gjatë periudhës së komunizmit? Rrëfimet e dëshmit
Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë Një incidentr ka ndodhur në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar me një anije kozmike të Rusisë. Sipas NASA-s, anija kozm
Tensione në det / Anija iraniane kërcënon helikopterin amerikan Zyrtarët e Pentagonit kanë dhënë alarmin e një sulmi të mundshëm pasi një anije iraniane i ka drejtuar armët helikopteri
Luftanija më e frikshme në botë del jashtë përdorimit, vetëm një javë pas inaugurimit (FOTO LAJM) Vetëm një javë pas inagurimit të saj, luftanija më e përparuar teknologjike e marinës amerikane, “USS Zumëalt”, ka dalë
Anija "Oriku" niset për mision në "Mesdhe", lot dhe përqafime me marinarët (FOTO) Sot anija Oriku është nisur nga Porti i Durrësit me në bord 21 ushtarakë shqiptarë, si pjesë e misionit për sigurinë e M
Anija shqiptare niset për në "Mesdhe", shqetësohen grekët (FOTO & VIDEO) Shqipëria do të bëhet pjesë e flotës së NATO-s në Detin Mesdhe duke i ardhur në ndihmë refugjatëve sirianë që kalojnë ng
Kjo ëshë supër arma gjigande që SHBA-të dërgojnë pranë Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Shefat e Pentagonit kanë dërguar një prej armëve më të sofistikuara që kanjohur historia e njerëzimit, pranë brigjeve të
Nxënësja shqiptare fiton çmimin e parë për esenë më të mirë në Itali (FOTO) Alessia Dule është nxënësja shqiptare e cila ka fituar çmimin “Astalli” në Romë, çmimin e parë për letërsinë e shkollave