999 rezultate për

anija

Anija gjendet e braktisur në Trekëndëshin e Bermudës, brenda kishte një mesazh interesant Trekëndëshi i Bermudës, rebelimi apo edhe piratët, të gjitha këto teori besohet se kanë lidhje me zhdukjen e anijes Karo
Mbytet anija me 150 emigrantë libianë, 60 të zhdukur Rreth 60 emigrantë rezultojnë të humbur në Detin Mesdhe, pas fundosjes së një anije në brigjet e Libisë. Lajmin e bwr
Tragjedi në Kolumbi, anija me 170 pasagjerë mbytet brenda 5 minutave Një anije pasagjerësh u mbyt në një rezervuar në Kolumbinë veriperëndimore, duke alarmuar mbarë qytetin turistik. Autor
Përplasje titanësh në oqean, anija e mallrave godet destrojerin amerikan (FOTO LAJM) Rojet bregdetare është duke kërkuar për 7 marinarë të humbur për përplasjes tragjike të mëngjesit të sotëm të anijes së
Anija luftarake amerikane përplaset në brigjet japoneze Zona ku ndodhi përplasja është tepër e ngarkuar me anije që shkojnë e vijnë në gjirin e Tokios. Shtatë anëtarë të mar
Anija e famshme e Titanik pritet që sërish të lundroj në oqeane Qëllimi i një projektit të ri është që anija e famshme Titanic të nxirret sërish për të lundruar në ujërat e Oqeanit Atl
Fundoset anija, mbyten mbi 20 refugjatë në Mesdhe Të paktën 20 refugjatë janë mbytur në Mesdhe, për shkak se anija e mbingarkuar me mbi 500 emigrantë është fundosur shumë
Batanija që të heq ankthin dhe stresin Nuk flini dot gjumë, jeni të mërzitur dhe të stresuar, keni gjendje të vazhdueshme ankthi dhe askush nuk është aty për t
"Titanik 2" së shpejti në lundrim(FOTO) Kjo anije është një kopje e Titanik RMS e cila u mbyt pasi goditi një ajsberg në Oqeanin Atlantik të Veriut duke shkaktu
Ndërtohet anija e parë në botë plotësisht elektrike (FOTO LAJM) jo do të jetë anija e parë në botë që do të lundrojë në dete pa një njeri të vetëm në bord. Kompania “Yara” me qendë
Droga shqiptare zbarkon në Mal të Zi, kapet 1.5 ton (FOTO LAJM) Autoritetet malazeze kanë kapur një sasi rekord droge në Ulqin duke arrestuar edhe dy shtetash shqiptar. Mësohet se drog
Tension ne balltik, Rusia dërgon tre anija luftarake pranë ujërave të NATO-s (FOTO LAJM) Tensionet vazhdojnë të jenë të larta mes NATO-s dhe Rusisë ndërkohë që një veprim i fundit i Putinit pritet t'i rrisë ed
Tragjedi në Mesdhe, përmbytet anija me 80 refugjatë Një anije me 80 refugjatë në bord është përmbytur në Detin Mesdhe shumë afër Italisë. Sipas medieve italiane, anija
6 vite bashkë por tropojania se lëshon vajzën, dhëndri: Pres sa të duash Sanija ka ftuar vajzën e saj, Elsën me dhëndrin, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare, moderuar nga
Mbytet në Detin e Zi anija spiune ruse Një anije ushtarake ruse është përplasur gjatë mesditës së sotme me një anije mallrash 40 kilometra larg ngushticës së B
Fundoset anija me emigrantë drejt Greqisë, 16 të vdekur Të paktën 16 persona humbën jetën si pasojë e mbytjes së një anijeje emigrantësh në ishullin e Lesbos, përballë brigjeve
Momenti kur anija gjigante përplaset me murin e betonit të portit (VIDEO) Një anije gjigante është përplasur me murin e betonit të portit Luz në kryeqytetin Gran Canaria në Las Palmas. Si pas
Anija kozmike furnizuese arrin në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor Një anije kozmike komerciale, e angazhuar nga agjencia amerikane, NASA, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësi
Anija shqiptare “Oriku” shpëton gomonen me 51 sirianë Anija shqiptare “Oriku” ka shpëtuar një gomone me 51 emigrantë në bord. Anija e Forcave tona Detare po patrullonte n
Tension në Mesdhe, anija ushtarake spanjolle hyn në ujërat territoriale të Gjibraltarit (FOTO LAJM) Një anije ushtarale spanjolle hyri në ujërat territoriale të Gjibraltarit gjatë paradites së sotme duke vënë në alarm ro