999 rezultate për

anija

Me helikopter, pishinë dhe garazh, vjen super jahti spektakolar (FOTO LAJM) Një super jaht spektakolar i frymëzuar nga anijet pirate të shekullit të 17-të është krijuar dhe vjen me helikopterin e
Jo vetëm në Shqipëri, rekord droge në Greqi kapet anija me 10 ton marijuanë (FOTO LAJM) Në ishullin e Kretës në Greqi sot është kapur një anije që transportonte rreth 10 ton marijuanë që vinte nga Siria në dr
Albi Nako rrëfen tragjedinë e Otrantos: Humba 8 njerëz atë ditë, vetë u hodha nga anija Një situatë tepër prekëse dhe emocionuese është krijuar mbrëmjen e sotme në spektaklin "Dance with me". Gjatë interpr
Kush po e saboton Amerikën?! Një tjetër luftanije përplaset pranë Japonisë Luftanija amerikane "Benfold" është përplasur me një anije rimorkuese japoneze gjatë një stërvitjeje në ujërat e gjirit
Ne nuk jemi vetëm! Gjendet anija kozmike e "alienëve" (FOTO LAJM) Këto pamje të pabesueshme tregojnë një anije kozmike që fluturon në ajër mbi shkretëtirë dhe është kapur nga komuniteti
Dalin në ankand fotot e rralla nga mbytja e Titanikut (FOTO LAJM) Disa foto të rralla në të cilat shfaqen grupi i shpëtimit pas mbytjes së Titanikut dalin në ankand gjatë kësaj jave.
Anija fantazmë që po shokon shkencëtarët, u zhduk në 2011 dhe nuk u rikthye vetëm (FOTO LAJM) Një varkë fantazmë u zbulua në brigjet japoneze pasi një cunami katastrofik në 2011 e zhduku dhe pas gjashtë vitesh ësh
Luftanija amerikane i afrohet gadishullit, “trembet” Koreja Veriore Koreja e Veriut ka bërë thirrje për një luftë mbarëkombëtare kundër SHBA-ve dhe "lëvizjeve të saj si gangster për domini
Fundoset anija me 130 myslimanë që po largoheshin nga dhuna në Myanmar Një anije me 130 refugjatë myslimanë që po iknin nga Myanmari është fundosur sot në Gjirin e Bengalit. Lajmin e bën t
Anija shqiptare “peng” në Libi, reagon ministria e Jashtme Ministria e Jashtme ka reaguar pas alarmit për anijen tregtare të nisur drejt Maltës e cila është ndaluar nga marina ush
Libia ndalon marinarët shqiptarë për transport të paligjshëm mallrash Një anije shqiptare tregtare është ndaluar në Libi për transport të paligjshëm mallrash. Anija ishte nisur nga porti
Anija shqiptare “Oriku” shpëton 52 emigrantë në detin Egje Anija shqiptare “Oriku” është në mision për të ruajtur kufijtë detarë në Egje ku ka shpëtuar dje 52 emigrantë që lëvizni
Futet për t'u larë, dallgët i marrin jetën shqiptarit nga Kosova Detaje të reja janë zbuluar nga mbytja e një shtetasi në Shëngjin. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si “Rana e Hedhu
Kjo është anija me e madhe e të gjitha kohërave (FOTO LAJM) “Seawise Giant”, ishte anija cisternë më e madhe në botë, e cila u ndërtua nga japonezët në vitin 1979, përcjell albeu.c
"Anija kozmike", mrekullia e re Steve Jobs (FOTO LAJM) Apple do të mbajë ngjarjen e madhe të prezantimit të Iphone 8 në 12 shtator. Ndryshe nga prezantimet e tjera te Iphon
Luftanija ruse kalon për herë të parë nën harkun e urës së Krimesë (VIDEO) Luftanija ruse Azov ka kaluar për herë të parë nën harkun hekurudhor të urës masive Kerç Strait, aktualisht në ndërtim e
"Thahet" liqeni i Shkodrës, shfaq mrekullinë që kishte gllabëruar prej një shekulli Ulja e nivelit të ujit në liqenin e Shkodrës ka nxjerrë në sipërfaqe një anije avullore austro- hungareze që mendohet s
"Oriku" kap 3 gomone me klandestinë në Egje Gjatë tre operacioneve të ndërmarra sot në detin Egje Tre janë evidentuar 3 gomone. Mësohet se pjesë e operacionit k
Tension në Mesdhe, Italia bllokon anijen gjermane Rojet bregdetare italiane kanë bllokuar ditën e sotme një anije me flamur gjerman në detin Mesdhe me dyshimet se ajo po
Rikthehet në ujë luftanija 220–vjeçare e marinës amerikane (VIDEO) Anija historike, e cila u përdorur në luftë 220 vjet më parë, në vitin 1797, është lëshuar sërish në det në Boston Harbo