999 rezultate për

anija

Gjendet anija e fundosur 300 vjet më parë, vlen 17 miliardë dollarë Anija spanjolle “San Hose”, e fundosur prej më shumë se 300 vjetësh në Detin e Karaibeve, jo shumë larg bregdetit të Kol
Me helikopter, pishinë dhe garazh, vjen super jahti spektakolar (FOTO LAJM) Një super jaht spektakolar i frymëzuar nga anijet pirate të shekullit të 17-të është krijuar dhe vjen me helikopterin e
Çfarë e lidh një telefon me një anije? (FOTO LAJM) Çfarë mund t'i lidhe një telefon dhe një anije? Është funksioni i tyre, të bashkojnë njerëzit! Artistja Blerta M
Anija gjigande përplaset me pallatin historik në Stamboll (VIDEO) Një anije transportuese me flamur të Maltës është përplasur me pallatin historik në brigjet e Bosforit në Stamboll. K
Kushton 1 miliardë dollarë, gati për lundrim anija më e madhe në botë Përmban një park ujor dhe një fushë basketbolli bashkë me 2700 kabinat e saj. Po flasim për anijen më të madhe në bot
Anija 1 miliard $ bëhet gati për lundrim (FOTO) Përmban një park ujor dhe një fushë basketbolli bashkë me 2700 kabinat e saj. Po flasim për anijen më të madhe në botë,
Njihuni me tankun e detit (VIDEO) Mjetet amfibe janë të rëndësishme në ushtrinë e një shteti, e SHBA ka investuar jo pak në këtë sektor. Tank-anija në
"Përbindëshi" amerikan zbarkon në Greqi pas tensioneve me Turqinë (VIDEO) Flota e Gjashtë Amerikane është tashmë në Egjeun Lindor pas tensioneve mes Turqisë, Greqisë dhe Qipros, ndërkohë që në z
Aeroplanmbajtësja e zhdukur zbulohet pas 76 vitesh (FOTO LAJM) Aeroplanmbajtësja amerikane “USS Lexington”, e zhdukur gjatë Luftës së Dytë Botërore, është gjendur pranë brigjeve të Au
Dalin pamjet, si e goditën turqit anijën greke duke rrezikuar luftën (VIDEO) Një incident i rrezikshëm ndodhi pak ditë më parë në ishujt e kontestuar mes Greqisë dhe Turqisë. Një anije turke goditi
Turqia sfidon hapur Greqinë: Anija ushtarake parakalon pranë plazhit grek (FOTO LAJM) Greqia dhe Turqia kanë fërkime të forta në Egje për shkak të disa ishujve që kontestohen nga të dyja vendet, gjë e cila
Këto janë dy anijet ushtarake që sollën Greqinë dhe Turqinë në prag të luftës (FOTO LAJM) Incidenti i mbrëmshëm në ujërat pranë ishujve "Imia" ose "karda" siç i thëarrin turqit ka rritur tensionet ndjeshëm mes
Emocionuese, anija "Butrinti" filmohet duke patrulluar mes Turqisë dhe Greqisë në Egje (VIDEO) Anija shqiptare "Butrinti" u nis disa ditë më parë nga porti i Vlorës me mision patrullimin në detin Egje në kuadër të N
Anija ushtarake amerikane zbarkon sot në Vlorë Anija ushtarake amerikane Ross ka ndaluar në brigjet e Vlorës. Anija po zhvillon një vizitë portuale të planifikuar m
Thahet liqeni i Shkodrës, shfaq mrekullinë që kishte gllabëruar prej një shekulli Ulja e nivelit të ujit në liqenin e Shkodrës ka nxjerrë në sipërfaqe një anije avullore austro- hungareze që mendohet s
Përmbytet anija iraniane, nuk ka shpresë për të mbijetuar Një anije-cisternë iraniane, që ishte duke u djegur për më shumë se një javë, pasi ishte përplasur me një anije kineze n
Një shqiptar mes marinarëve, anija me 410 ton eksploziv alarmon Greqinë Rojet bregdetare greke kanë konfiskuar pak ditë më parë një transportues që mbante eksploziv. Anija me flamur të Tan
Greqi, konfiskohet anija me material për eksploziv Autoritetet greke sekuestruan një anije me flamur të Tanzanisë, e cila po lundronte drejt Libisë me material për prodhim
Berisha në dhimbje të thellë, pas motrës humb një tjetër njeri Ish-kryeministri Sali Berisha, pak kohë pas ndarjes nga jeta të motrës së tij, ka ndarë me miqtë një lajm tjetër të hid
Tragjedi në det, përplasen 2 anije 32 persona, pjesë e ekuipazhit të një naftëmbajtëse iraniane, kanë humbur pasi anija e tyre është përplasur me një anije