999 rezultate për

anija

Mbytet anija në Danub: 7 të vdekur dhe 21 të zhdukur, arrestohet kapiteni (FOTO & VIDEO) Arrestohet kapiteni i anijes se tragjedise ne Danub. Anija u përplas me një anije tjetër në lumin Danub, duke shkaktuar
Përbyset anija 10 të vdekur, 8 të zhdukur Të paktën 10 persona humbën jetën dhe 8 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi një anije që transportonte udhëtarë u përmb
"Përbindëshi" i oqeaneve që nuk e konkurron dot asnjë tjetër (FOTO LAJM) Kjo është anija më e madhe transportuese që është prodhuar ndonjëherë. Anija 91 mijë tonëshe BOKA Vanguard, është fot
Shishja e një pasagjeri të Titanikut, shitet për 88 mijë euro Një shishe argjendi për alkool, e cila i përkiste pasagjerit të anijes Titanik, u shit në ankand për 88.000 euro. Pro
Në brigjet e Australisë gjendet anija e Luftës së Dytë Botërore Mbetjet e një anijeje të Australisë, e fundosur nga një nëndetëse japoneze në Luftën e Dytë Botërore, u gjetën pas 77 vj
Shpëtohen dy peshkatarët 8.8 milje larg bregut Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit,
Izraeli tentoi të dërgonte anijen e parë private në hënë por nuk ja doli Shteti i Izraelit ka dështuar të dërgoi anijen e parë private në hënë. Anija ishte nisur dhe kishte hyrë në orbitën e hë
Anija më e vjetër në botë është zbuluar në ujërat holandeze Anija e mbytur në fillim të shekullit XVI u zbulua rastësisht në Holandë gjatë një operacioni për të gjetur kontenierët
Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
E frikshme, shihni se si era e fortë gati nuk përmbys anijen me 1000 pasagjerë (VIDEO) Pothuajse 900 persona dhe ekuipazhi përjetuan momente tmerri në bordin e kroçeres "Sky Viking", pasi ajo dërgoi sinjal a
Shpëtohen pasagjerët e anijes Viking Ekipet e shpëtimit janë duke tentuar të shpëtojnë 1,300 persona që kanë mbetur në një anije gjatë shetitjes në bregdetin
Fundoset anija italiane me një thesar brenda saj (FOTO LAJM) Një anije italiane që ishte nisur për në Brazil ndërsa mbante me vete rreth 2,000 makina, ka përfunduar në fund të detit
Batanija elektrike i vë flakë pallati në Durrës, 13 persona në spital Një zjarri i rënë në katin e nëntë të një pallati në Durrës për pak sa nuk ëhstë kthyer në tragjedi. Ngjarja ndodhi
Shpërthen anija në det, të paktën 10 viktima Të paktën 10 persona raportohen të vdekur si pasojë e shpërthimit të dy depozitave të gazit në njërën nga anijet. Ngj
Dekada më vonë, gjendet anija e fundosur me flori Një anije transporti me flori, që u fundos në vitin 1939 teksa lundronte nga Amerika e Jugut për në Gjermani, është zbul
Pas SHBA-ve edhe Anglia dërgon anije luftarake kundër Putinit Sekretari i Mbrojtjes në qeverinë britanike, Gavin Williamson, ka thënë se luftanija e Ushtrisë Mbretërore e dërguar në
Kështu ka qenë anija e profetit Nuh (FOTO LAJM) Një burrë nga Holanda që ndërtoi një kopje të anijes së Profetit Nuh (Noas), ka treguar se tani ka në plan ta nisë anije
Përplaset anija me flamurin shqiptar në ujërat greke, cilat janë dyshimet e para Një anije mallrash me flamur shqiptar është përplasur në një zonë shkëmbore në ujërat grekë të Akrotiri Dukatit në Lefka
Rikthehet Titanik 110 vjet pas mbytjes, anija gjigante nis udhëtimin në 2022 Kanë kaluar 110 vjet që nga mbytja e Titanikut. Anija u mbyt më 15 prill 1912, rreth 740 kilometra nga vendi më i afë
Operacion në Egje, anija shqiptare shpëton në det 73 emigrantë Anija e Forcës Detare shqiptare mori pjesë në 2 operacione shpëtimi në detin Egje, duke shpëtuar nga deti 73 emigrante.