999 rezultate për

anija

Përmbytet anija, gjenden të vdekur 20 emigrantë në brigjet e Tunizisë Autoritetet e Tunizisë kanë thënë se 20 emigrantë janë gjetur të vdekur më 24 dhjetor, pasi anija e tyre, që kishte tent
Kjo është anija e parë me astronautë që doli nga orbita e Tokës (FOTO LAJM) Apollo 8 më 21 dhjetor 1968 niset nga Qendra e amerikane e Hapësirës Kennedy duke u bërë anija e parë me astronautë në b
Mediat e huaja: Anija me pronar shqiptar rrëmbehet nga piratët në Nigeri Një anije me pronar shqiptar është rrëmbyer në Nigeri nga disa piratë. Ministria e Jashtme ukrainase konfirmoi se g
Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkaqen mbi 500 kg ka rënë gjatë natës në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshkaqeni është kapur nga peshkata
Përmbytet anija me emigrantë , nëna me lot në sy kërkon të birin që ia përpiu deti Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Libi, ku një anije plot me emigrantë është fundosur 30 milje larg brigjeve të Libisë.
U nisën drejt Anglisë: Mbytet anija plot emigrantë, një burrë e një fëmijë ngrijnë në ujrat e ftohta Një anije plot emigrantë është mbytur teksa po mundohej të mbërrinte në Angli. Bëhet me dije se një person është mby
Incident i rëndë në Egje, anija greke ndahet përgjysmë (FOTO LAJM) Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut të martën në mëngjes. Anija tregtar
Pamje të pazakonta: Anija me 4 mijë ton mallra lufton mes dallgëve gjigande (VIDEO) Këto janë pamjet e tmerrshme ndërsa tre anije shpëtimi luftuan me dallgët gjigande 6 metra për të parandaluar që një ani
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke “Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke
Anija turke mësyn në "zonën e zjarrit”, Egjeu në kulmin e tensionit Në një distancë prej 12 miljesh detare nga Kastelorizo, anija kërkimore turke Oruç Reis aktualisht është duke lundruar m
Turqia nis papritur anijen, rriten tensionet në Egje Turqia ka marrë një vendim të papritur vetëm 24 orëve para Samitit të Bashkimit Europian për të shqyrtuar çështjen e për
E treta, fund-detit të Vlorës i dhurohet një tjetër anije Një tjetër anije është përmbytur sot në gjirin e Orikut të Vlorës. Anija është pastruar nga vajrat dhe mbetjet e tje
Anija shpërthen në flakë, gjejnë vdekjen 3 emigrantë Tre emigrantë humbën jetën, pasi anija me të cilën ata udhëtonin shpërtheu në flakë, në brigjet jugore të Italisë Nga
Tensionet greko-turke në Mesdhe, luftanija amerikane arrin në Kretë Luftanija amerikane “USS Hershel Woody Williams” ka mbërritur në ishullin grek të Kretës, me misionin për të vëzhguar te
Greqia ankohet tek NATO për Turqinë: Nuk lejojmë asnjë presion Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias ka reaguar në lidhje me vendimin e Turqisë për të rifilluar kërkimin për gaz
Historia e çuditshme e kimikateve që sollën shpërthimin në Beirut (VIDEO) Mijëra tonë nitrat amoniumi, që besohet të kenë shkaktuar shpërthimin e fuqishëm në Bejrut të martën e kaluar u bënë tem
Dalin analizat tronditëse, dy foshnjet në Berat u asfiksuan nga batanija e gjumit Ka dalë analiza e dy fëmijëve binjakë në Berat të cilët humbën jetë në mënyrë të mistershme. Sipas analizave baktereo
Incidenti që përfundoi në tragjedi, manovra ushtarake vret 19 persona "Anija u qëllua pasi kaloi shumë pranë objektivit dhe për shkak të mosrespektimit të distancës..." Një incident i rën
Trump: Kemi testuar mbi 1 milion amerikanë për COVID-19 Presidenti Donald Trump njoftoi se Shtetet e Bashkuara kanë kryer teste për koronavirus tek një milion amerikanë.trump
Sulmohet anija turke, zjarri dhe tymi pushtojnë portin (FOTO LAJM) Një anije turke është sulmuar me predha në portin e Tripolit në Libi duke shpërthyer në fjalë. Sulmi është kryer nga