999 rezultate për

angleze

Humbet betejën me tumorin, ndërron jetë legjenda angleze Legjenda e Tottenham Hotspur, Alan Gilzean ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 79-vjeçare, pas një beteje me tumor
Rrugët e Anglisë kthehen në "shkretëtirë", por ja ku ndodhen njerëzit (FOTO LAJM) Anglia njihet si vendi ku lindi sporti i futbollit dhe anglezët njihen si tifozët më të çmendur të këtij sporti. Kët
Kjo frazë po tremb gjysmëfinalistët, e thotë edhe Beckham (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme u përcaktua çifiti i fundit i gjysmëfinalistëve të Botërorit. Franca do të përballet me Belgjikën
Tifozët anglezë të çmendur pas futbollit, shikoni ku e ndjekin ndeshjen ndaj Suedisë Anglia luajti ndeshjen e saj përballë Suedisë e vlefshme për çerekfinalet e Botërorit. Anglezët dolën triumfues nga
Suedi 0-2 Angli, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Anglia pa shumë vuajtje u kualifikua në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. “Tre luanët” fituan me rezultatin 2-0 përball
Suedia e pafuqishme, dyfishohet rezultati nga anglezët (VIDEO) Anglia ka dyfishuar shifrat ndaj Suedisë. Golin e dytë e ka shënuar Dele Alli me kokë në minutën e 58'. Këto gol
Birra dhe gotat "shpërthejnë" në ajër, ja festa e "çmendur" e anglezëve (VIDEO) Anglia ka kaluar në avantazh në minutën 31' ndaj Suedisë nga një gol me kokë i ardhur nga Harry Maguire. Pas këtij go
Anglezët kërkojnë të "çajnë murin" e Suedisë Sapo ka filluar ndeshja Suedi-Angli, ku në këto minuta të para të dy skuadrat po tregohen të duruara dhe më shumë po qar
Anglezët hiqen si favoritë ndaj Suedisë por ja ç'thonë statistikat Sot do të jetë radha e 4 skuadrave të tjera, që do të zbresin në fushë për të siguruar avancimin për në gjysmëfinale dhe
Ronaldo nuk kalon te Juventus, është presion për blerësin e vërtetë Mediat spanjolle dhe ato italiane po e bëjnë fakt të kryer transferimin e Ronaldos drejt Juventus, por mesa duket disa t
Ja si gazeta e njohur angleze "tërboi" kolumbianët (FOTO LAJM) Gazeta angleze "The Sun" që në faqen e parë të tabloidit bënte një lojë fjalësh jo në lidhje me rivalët e tyre ditën e d
Kalimi në çerekfinale, ankth dhe festë tek tifozët anglezë (VIDEO) Anglia arriti të kalojë në fazën tjetër të Botërorit pasi mposhti Kolumbinë pas gjuajtjeve të 11-metërshave. Kjo ndes
Askush nuk e donte fitoren, si anglezët iu gëzuan golit të Januzajt ​Përballje mes Anglisë dhe Belgjikës, u fitua nga belgët më një rezultat 0-1 të cilët u kualifikuan në fazën tjetë
Anglia e frymëzuar nga NBA, përdor të njëjtat taktika Një ndeshje fantastike dhe me plotë emocione ka qënë ajo midis Anglisë dhe panamasë. Anlgezët kanë shënuar një golead
Kështu dinë të festojnë tifozët anglezë (VIDEO) Anglia ka arritur të bëjë një "çmenduri" kundër Panamasë duke shënuar plotë pesë gola në vetëm 45' minutat e para. Go
Mediat angleze: Shqiponjat shqiptare mundën Serbinë (FOTO LAJM) Pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë mediat mbarë botërore i kanë bërë jehonë golave dhe festimit të dy lojtarëve me orig
Legjenda angleze i acaruar me Pepen, e ofendon rëndë (VIDEO) Ndeshja midis Portugalisë dhe Maroku u vendos nga një gol i Ronaldos që në minutën e katërt. Teksa skuadra e Marokut
BOTERORI 2018/ Skuadra angleze sulmohen nga mizat në Volvograd Arena (FOTO LAJM) Gjatë nxehjes përpara takimit me Tunizinë, tufa të mëdha mizash fluturonin rreth lojtarëve të Anglisë. Ashley Young u p
Fituan, por anglezët e kanë inatin me VAR-in dhe arbitrin: Po ne pse nuk marrim penallti? Anglia fitoi ndaj Tunizisë, por në gadishullin britanik e kanë inatin me VAR-in. Mediat dhe tifozët atje, kanë pretendim
Huliganët rus stërviten për të rrahur anglezët (VIDEO) Grupet huligane ruse kanë paralajmëruar se do të ketë sulme nga ana a tyre për këdo tifozë që ju del kundër. Por ina