999 rezultate për

angleze

Ish-futbollisti dënohet me 12 vite burg Ish-futbollisti Andre Clarke dhe një shok i tij u dënuan nga gjykata angleze me nga 15 vite burg secili. Në bashkëpunim
Federata Angleze nis hetimet ndaj Mourinhos pas këtij gjesti të shëmtuar Manchester United arrit të merrte një fitore me shumë vuajtje përballë skuadrës së Njukasëllit në fundjavë. Ekipi i
I jashtëzakonshëm, kaq gola i ka shënuar Messi skuadrave angleze në Champions Lionel Messi ndihmoi Barcelonën që t'i jepte fitoren kunër Tottenham Hotspur në "Wembley". Ai realizoi dy gola ndaj
Legjenda angleze: Messi është një jashtëtokësorë Legjenda e Anglisë, Gary Lineker i ka thurur lëvdata yllit argjentinas, Lionel Messi në prag të sfidës Totenham-Barcelon
Mediat angleze publikojnë pasuesin e Mourinho-s Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është shumë pranë shkarkimit nga stoli i gjigandid anglez. Portugezi nuk gë
Mourinho largohet nga United? Anglezët vendosin baste E ardhmja Jose Mourinhos si trajner, duket gjithnjë e më larg klubit të Manchester United. Ai ka pasur disa mosmarrv
Si të aplikoni në FASTIP, ku bashkë me diplomën merrni edhe konratën e punës FASTIP (Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën) pranë Universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës është hapur vit
Gjigandët anglezë vihen pas mesushorit të Barcelonës Klubet e mëdha angleze, Manchester Unitedi, Manchester City dhe Chelsea, janë duke e vëzhguar situatën e mesfushorit kro
"Pushtuan" Britaninë, anglezët frikësohen nga bandat shqiptare të drogës Prej disa vitesh shqiptarët kanë "pushtuar" shtetin anglez duke emigruar drejt tij në mënyrë masive. Pas këtij emigr
Anglezë të "çmendur", gjobë për një minutë vonesë Shpeshherë Gjermania apo Zvicra janë marrë si shembulli për rregullat strikte që vendosen për futbollistët, por këtë her
Rebeca Vardy sulmon gazetën angleze: Mjaft më kritikuat Rebeka Vardy, bashkëshortja e Jamie (sulmuesit të Leicesterit), i ka shkruar tabloidit “Daily Mirror” për të komentuar n
Komisioneri i Vetting-ut nën hetim, u padit nga PD për falsifikim Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet ne lidhje me dokumentacionin e dorëzuar nga komisioneri i Vettingut, Lulzim Ha
Nuk ka festë për anglezët, Spanja barazon rezultatin (VIDEO) Spanja ka barazuar shumë shpejtë rezultatin ndaj Anglisë në "Wembley Stadium". Autori i golit është Saul Niguez në m
Klopp i vë kushte lojtarëve, kërkon të mësojnë gjuhen angleze Jurgen Klopp është nga ata trajner që nuk i intereson vetëm fusha e lojës. Ai paralajmëron futbollistët e rinjë që vijnë
Festoi me shqiponjë, Federata Angleze merr vendimin për Mustafin Shkodran Mustafi shënoi një gol të bukur në ndeshjen e Arsenalit përballë Kardifit dhe menjëherë festoi me shqiponjë.
Bëri shqiponjën pas golit, Mustafi rrezikon dënimin nga Federata Angleze Mbrojtësi me origjinë shqiptare Shkodran Mustafi ka shënuar gol sot në ndeshjen midis Arsenalit dhe Cardiffit dhe më pas
I hoqi reçipetat dhe i futi duart në vend intim anglezes, habit deklarata e shqiptarit Bëri bujë në media pak ditë më parë lajmi se një shqiptar është arrestuar në Greqi pasi i kishte hequr reçipetat dhe kis
Shqiptari ia heq bikinit anglezes në pishinë, e gjithë Greqia e merr vesh Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi nën akuzën se ka tentuar të përdhunojë një turiste 21 vjeçe nga Anglia.
Agjenci Ndërkombëtare e marketingut kërkon Account Assistants Agjenci Ndërkombëtare e marketingut në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës ka nevojë për: ACCOUNT ASSISTANTS Kuali
Gruaja angleze përjeton tmerrin duke shkuar në Kalanë e Prizrenit Një ngjarje e rëndë ka njollosur qytetin turistik të Prizrenit. Një grua anglezë është përdhunuar nga një person. Pas ng