999 rezultate për

angleze

Përballja mes Liverpoolit dhe Bayernit, historia flet për anglezët Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i Uefa Champions League, ku janë rezervuar edhe përplasje titanësh. Nënkam
Festoi si çmëndur në ndeshjen ndaj Evertonit, Klopp dënohet me gjobë (VIDEO) Jurgen Klopp është dënuar me gjobë nga Federata Angleze e Futbollit teksa tashmë do ti duhet të paguajë shumën e 900
Federata Angleze mund të dënoj Kloppin Federata e Futbollit e Anglisë (FA) e ka ngarkuar trajnerin e Liverpoolit, Jurgen Klopp, me akuzë për sjellje të pahijsh
Zamparini zyrtarisht shet Palermon, e blejnë anglezët Maurizio Zamparini nuk është më president i Palermos. 69 vjecari është larguar kështu nga klubi siciljan pas 16 vitesh,
Mediat angleze tallen me Romelu Lukakun Fakte interesante flasim për sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku. Bomberi belg ka “harruar” të shënojë për ekip
Me video, momenti kur komandot angleze zbarkojnë në Shqipëri kundër nazistëve (VIDEO) Misionet britanike kanë patur një rol të rendësishëm gjatë luftes së shqiptarëve kundër nazizmit në Luftën e Dytë Botëro
Ushtarja angleze rrëfen tmerrin: Ja çfarë më bënë kur hyra në ushtri Këto imazhe shokuese tregojnë se çfarë duhet të kalojë një femër që të pranohet si pjesë e ushtrisë. Sigurisht ky ësh
Zamparini i jep fund, Palermo kalon në duart e anglezëve Mbas 16 vitesh në krye të Palermos, presidenti “ikonë” i klubit sicilian, Mauricio Zamparini ka hequr dorë nga karrigia
Zbardhen fytyrat e dy shqiptarëve që u dënuan me burg në Angli (FOTO LAJM) Dy shqiptarë të akuzuar për trafik emigrantësh me gomone nga Franca në Angli përmes kanalit të La Manshit janë dënuar so
Mancester United, ofron 60 milionë euro për portierin e Anglisë Mancester United është gati të ofrojë 60 milionë euro për portierin e Everton, dhe të kombëtares angleze Jordan Pickford
Rregulla të reja, shikoni si mund të goditet penalltia e re Ligjvënësit e futbollit janë mbledhur duke diskutuar për një rregull të ri për goditjen e penalltive. Stafi i Federatës
Liverpool nderon Shaqirin për performancën fantastike (VIDEO) Futbollisti shqiptar i skuadrës së Liverpool, Xherdan Shaqiri është përshtatur më së miri me skuadrën angleze. Ai ka fit
Federata Angleze "fal" Mourinhon Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, nuk do të dënohet nga Federata e Futbollit të Anglisë pasi që kl
11 lojtarët anglezë me më shumë gola të shënuar në Premier League (FOTO LAJM) Edhe pse është më tepër një lojë ekipi, nuk ka asnjë dyshim se shkëlqimi individual kontribuon shumë në suksesin që një
Festoi para Mourinhos, asistenti i Sarrit gjobitet nga FA Chelsea edhe Manchester United përfunduan në një barazim dramatik me rezultatin 2-2 në "Stamford Bridge". Por e veça
Barcelona “dëbon” yllin e skuadrës, tre ekipe angleze në garë Drejtuesit e skuadrës së Barcelonës kanë vendosur të nxjerrin në shitje sulmuesin Ousmane Dembele. Ai u transferu në kat
Guardiola i premton besnikëri skuadrës angleze Trajneri i skuadrës së Manchester City, Pep Guardiola ka theksuar se nuk do të drejtojë asnjë skuadër tjetër në Angli ve
Gazetarja shqiptare bën Vuçiçin të fshijë djersët (VIDEO) Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është vënë në siklet në mes të Beogradit nga gazetarja e Agjencisë së Lajmeve Kos
Shkatërrohet grupi i drogës të "klasit A" në Angli, kush është bosi shqiptar që i drejtonte Policia angleze ka bërë të mundur shkatërrimin e një grupi kriminal që operonte në Angli. Ky grup përbëhej nga 19 an
Përfundon spektakli, Anglia fiton ndaj Spanjës (VIDEO) Anglia ka fituar minimalisht ndaj Spanjës me rezultatin 2-3 në "Estadio Benito Villamarín", e vlefshme për Ligën e Kombe