999 rezultate për

anetareve

Mbrojtja, Kodheli raporton para anëtarëve të Komisionit të Jashtëm Ministra e Mbrojtjes Mimi Kodheli do të jetë e ftuar nesër në Komisionin për Politikën e Jashtme. Burime nga Ministria e
Komisioni parlamentar për Reformën Territoriale nis punë të hënën Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Territoriale nis të hënën zyrtarisht punën. Bashkëkryetari socialist i Komi
Mazhoranca merr edhe 1 anëtar në komisionin për reformën territoriale Konferenca e Kryetarëve vendosi sot të ndryshojë komisionin posaçëm për reformën administrativo-territoriale duke shtuar
Dështon zgjedhja e Këshillit Drejtues të RTSH-së Dështoi edhe sot zgjedhja e anëtarëve të rinj të Këshillit Drejtues të Radiotelevizionit Shqiptar në Komisionin parlamen
Kuvendi i Kosovës i vazhdon edhe sot seancën Seanca e djeshme e Kuvendit të Kosovës gjatë ditës së djeshme nuk arriti të përfundonte shqyrtimin e të gjitha pikafe të
Kosova rrezikon të humbasë miliona euro nga BE Kosova mund të humbasë miliona euro nga Bashkimi Evropian, pasi ajo nuk ka përmbushur kushtin e vendosur nga BE që deri
Kryetari i SHGM dorëzoi listën e antarëve tek MSHI Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë Naser Selmani, ka deklaruar se dje ka parashtruar listën e anëtarëve të
Dy grekë e një shqiptar dyshohen si vrasësit e dy anëtarëve të AA Gazeta greke "To Vima" shkruan sot se dyshohen dy shtetas grekë dhe një shqiptar si të dyshuarit kryesor për vrasjen e d
Reagon Limak: Nuk ka akuza kundёr anëtarëve të kompanisë "Limak Kosovo" i ka cilësuar spekulime, lajmet e fundit lidhur me arrestimin e Drejtorit të Bordit të Drejtorëve të komp
KLD, rrëzohet kërkesa e Naços për magjistratët Update- Anëtarët Këshillt të Lartë të Drejtësisë kanë rrëzuar kërkesën e ministrit Naço për emërimin e magjistratëve të
Kuvendi miraton shkarkimin e 3 anëtarëve të KQZ Update- Kuvendi miratoi vetëm me votat e mazhorancës lirimin nga detyra të 3 anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhje
Kuvendi, pritet lirimi nga detyra i anëtarëve të KQZ Kuvendi i Shqipërisë vendos në seancën e sotme për lirimin nga detyra e 3 anëtarëve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve
Zgjedhjet në Korçë, KQZ: Partitë të sjellin emrat e anëtarëve të komisioneve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve njoftoi sot se ka marrë të gjitha masat për përgatitjet e zgjedhjeve për kryetar bashkie
Eurovision ndryshon rregulloren Organizatorët e festivalit të këngës evropiane kanë thënë se kanë përfocuar rregullat e votimit në "Eurovision", pas aku
Gjermani, Merkel fiton një mandat të tretë Me një diferencë të ndjesshme me konkurrentët, Kancelarja Angela Merkel ka arritur të fitojë në zgjedhjet e përgjithshme
Qeveria bllokon gjykatën e tenderëve Mbi 100 lëndë po presin për t’u shqyrtuar në zyrat e Organit Shqyrtues të Prokurimit Publik (OSHP), të grumbulluara prej
KQZ apel partive: Sillni emrat e anëtarëve të KZAZ-ve Komisoni Qendror Zgjedhor shprehu sot shqetësimin për shkelje të afateve nga ana e subjekteve politike të cilat nuk kanë
Kuvendi do mbajë seancën e 69 Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta mbajë seancën e 69-të. Në rend dite janë propozim vendimet për ndryshim
Zvogëlohen tetë kuvende komunale në Kosovë (FOTO-LAJM) Tetë Kuvendeve të Komunave të Kosovës do të zvogëlohen pas zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit. Në dokumentin që e ka siguru
Urtak Hamiti: Jam i pastër Raportet e Policisë së Kroacisë dhe raportimet në media se zv/ambasadori i Kosovës në Kroaci Urtak Hamiti ishte i dehur