999 rezultate për

anetareve

Shpërthen bombola e gazit, plagoset një person në Kamëz Mëngjesin e sotëm një person ka mbetur i plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ka ndodhur rreth
Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, me kryetarët e grupeve parlamentare do të mbahet gjatë ditës s
A janë dhunuar "grupi i Kumanovës"?! "Grupi i Kumanovës" u parait përpara gjykatës në Shkup dhe si rrjedhojë hapësira përpara gjykatës u blindua nga policia.
Rinis mbledhja e ekspertëve, opozita lë takimin Update-Pas një pushimi për rreth dy orë i grupit të ekspertëve, ka rinisur sërish mbledhja për reformën në drejtësi. Esk
FSHF krijon klubin “Tifozët e Kombëtares" Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur punën për realizimin e projektit “Klubi Tifozet e Kombetares”. Projekti ka për q
Shtyhet seanca për zgjedhjen e anëtarëve të Komisionit anketues për përgjimet Komisioni parlamentar për emërime sot nuk ka zgjedhur anëtarët e Komisionit anketues për përgjime edhe pse ishte parashi
Trashëgimia Kulturore dhe Fetare në Kosovë (FOTO LAJM) ​Më 21 tetor të vitit 2015, 58 anëtarë të UNESCO-s votuan prapa dyerve të mbyllura në Paris, për rekomandimin mbi
Incident mes anëtarëve të BDI-së në Çarshinë e Vjetër, përdoren edhe armët Përleshje mes anëtarëve të BDI-së në Çarshinë e Shkupit ku nuk kanë munguar as përdorimi i armëve. Kjo bëhet e ditur për
“Tifozat Kuq e Zi”: Mos bëni tradhti ndaj Kombëtares “Tifozat Kuq e Zi” kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në kualifikuesen e 8 tetorit në “Elbasan Arena”, duke bërë thirrj
Australia mirëpret emigrantët sirianë Australia do të hapë dyert për emigrantët sirianë. Lajmi në fjalë është konfirmuar nga kryeministri i vendit, një vendim
Drejtori i AKI-së sot para anëtarëve të Komisionit Mbikëqyrës Anëtarët e komisionit për Mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë do takohen sot me drejtorin e Agjencisë së
Sejdiu-Mustafës: S'mund të manipulosh me vullnetin e anëtarëve të LDK-së Kryetari i nderit i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish presidenti i saj, Fatmir Sejdiu, ka reaguar sot ndaj vendimit
Hyseni: MPB në maj plotëson kriteret e liberalizimit Ministri Skënder Hyseni gjatë ditës ka raportuar para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për Integrim evropian lidhur m
Hetimi i KLD, PD: Shumica po uzurpon drejtësinë Sa i takon vendimit të Komisionit Hetimor për KLD, ka reaguar Partia Demokratike, teksa e ka cilësuar hetimin një farsë
Mbledhja e KLD-së, ja debatet mes anëtarëve Dy anëtarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë Gjin Gjoni dhe Artan Broci kanë akuzuar mazhorancën se po kërkon të uzurp
Komisioni Hetimor për KLD-në zhvillon mbledhjen e parë Në mbledhjen e parë të komisioni parlamentar për hetimin e punës së zv/kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, El
Kërkesa e deputetëve, nisin procedurat për shkarkimin e dy anëtarëve të KLD-së Një grup prej 39 deputetësh kanë paraqitur pranë Kryetarit të Kuvendit, kërkesën për shkarkimin e anëtarëve të Këshillit
Vazhdon politika diskriminuese e Beogradit mbi Luginë Dy deputetët shqiptarë në Kuvendin e Serbisë, Riza Halimi dhe Shaip Kamberi kanë kërkuar bisedime urgjente me Beogradin.
Nisin aplikimet për përzgjedhjen e 3 anëtarëve të KKP-së Çelet aplikimi për plotësimin e 3 vendeve në Komisionin Kombëtar përzgjedhës për Trupën e Nivelit të Lartë Drejtues në A
Basha: Vota e lirë e anëtarëve, përgjegjësia e drejtuesve të rinj Partia Demokratike përfaqëson alternativën e lirisë dhe zhvillimit. Kështu deklaroi nga qyteti i Librazhdit, Lulzim Bash