999 rezultate për

anetareve

Zgjedhja e anëtarëve për dosjet e Ish-Sigurimit, Braçe: Nuk mbajtët premtimet (VIDEO) Deputeti socialist Erjon Braçe, në fjalën e marë gjatë seancës në Kuvend u ndal tek zgjedhja e anëtarëve për dosjet e Is
"VMRO-DPMNE me oferta korruptive ndaj anëtarëve të LD-së" Sekretarja e përgjithshme e Lidhjes Demoktatike ka deklaruar se VMRO-DPMNE po bën presione të koordinuara ndaj anëtarëve
Zbardhet skandali në Kamzë/ Legalizime selektive në funksion të votës (FOTO) Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të kryetarit të PS-
Ja momentet e arrestimit të dy anëtarëve të bandës së Shullazit (VIDEO) Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për shtetasit Endrit
Fitoi ndaj Jeremiçit, Guterres nominohet për sekretar të OKB-së Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka nominuar zyrtarisht Antonio Guterres, për sekretar të përgjithshëm të OK
Drafti gati/ Pritet nisja e komisionit të drejtësisë Edhe pse seanca plenare ishte parashikuar të niste në orën 21:00 të mbrëmjes së sotme, komisioni i posaçëm për reformën
Ja formula e kompromisit që bëri bashkë Bashën, Metën e Ramën Partia Demokratike ka pranuar pasditen e së enjtes, pas një dite të gjatë negociatash, draftin e ri të ambasadorëve ndër
Profesorët universitarë përballë Komisionit Shtetëror Pesë profesorë universitarë të fushave të ndryshme, do të ulen më 3 gusht përballë anëtarëve të Komisionit për shënjimin
Rikthehet Sarkozy, do të kandidojë në Presidencialet 2017 Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy mësohet se do të jetë një ndër kandidatëtpër postin më të lartë në vend, duke la
Pranga dy anëtarëve të familjes Çapja dhe shokut të tyre Pas shkëmbimit të zjarrit me policinë dje në Elbasan, ku disa persona nga fisi Çapja qëlluan me armë zjarri efektivët e
Tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën Dokumentet e policisë greke, të siguruara nga BIRN tregojnë se sasi të mëdha marijuane u nisën nga bregdeti shqiptar
Krasniqi: Është e drejtë e anëtarëve të japin dorëheqje nga partia “Nisma për Kosovën” po përballet me një situatë të vështirë, pasi anëtarët e partisë kanë filluar të japin dorëheqjen. N
Nesër mblidhet Kuvendi i Kosovës Kuvendi i Kosovës pas një pauze të shkurtër nga seancat javore, rikthehet ditën e nesërme. Bëhet me dije se do të disku
LSDM vendos sot për tërheqjen e anëtarëve nga KSHZ Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë sot do të ketë takim me përfaqësuesit e saj në Këshillin Shtetëror të Zgjedhjeve, pë
Ngërçi për kreun e RTSH, Nishani kthen ligjin për mediat Presidenti Nishani i kthen mbrapsht Parlamentit ligjin për Mediat Audio-Vizive. Sipas tij, ky ligj duhet shqyrtuar, pasi
Zgjidhet kryetar i Bordit të OSHP-së, kusht për liberalizimin e vizave Me 64 vota Pro, 1 Kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi i Kosoves ka zgjedhur Blerim Dinën si kryesues të Bordit të OSHP-së.
Joleza godet sërish...gazetari e bën për ujë të ftohtë (VIDEO) Gjatë punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste, Ismet Drishti pyeti kryetaren aktuale të FRESH-it, në lidhje me mënyr
Mustafa: Mosvotimi i anëtarëve të OSHP-së nuk ndikon në liberalizimin e vizave Kryeministri Isa Mustafa shprehet se, mosvotimi i emërimit të anëtarëve të OSHP-së nuk do të ndikojë në procesin e liber
Dështon votimi i një prej kritereve për liberalizimin e vizave Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të kalojë rekomandimin e Organit Përzgjedhës të Pavarur për emërimin e anëtarëve të OPSH
Shpërthen bombola e gazit, plagoset një person në Kamëz Mëngjesin e sotëm një person ka mbetur i plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ka ndodhur rreth