999 rezultate për

anetaret

Zbulohet data kur do të hidhet shorti për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Në një njoftim zyrtar, kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka bërë të ditur se në datën 27 janar 2017, ora 10:00 në ambientet
Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të pa
Kuvendi hap garën për anëtarët e Këshillit të Gjyqësorit e Prokurorisë Kuvendi ka hapur garën për anëtarët e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (KLGJ) dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP
“Lufta” e mandateve, KQZ kthen kërkesën e Llallës: Duam më shumë fakte! Edhe pse debatuan tre orë me radhë, KQZ nuk mori dot një vendim sot nëse do t’i hiqet mandati dy deputetëve si edhe krye
Diktatori i Koresë së Veriut: Do eliminoj anëtarët e partisë që janë të pakënaqur Diktatori i Koresë së Veriut ka kërcënuar se do të eliminojë të gjithë korean-veriorët e 'dobët' që janë të pakënaqur me
Lajmi i fundit / KSHZ: Do të ketë rivotime në Tearcë Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka vendosur që të dielën, qytetarët e Tearcës do të rivotojnë përsëri. Anëtarët e KSHZ-
Kolegji Zgjedhor pritet të finalizojë zgjedhjen e Trumpit Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Shteteve të Bashkuara pritet të finalizojnë sot zgjedhjen e republikanit Donald Trump në
Zhduket kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve në Maqedoni? Kanë kaluar më shumë se 8 orë e nuk ka asnjë gjurmë të kryetarit të KSHZ-së, Aleksandar Çiçakovski, thonë anëtarët e Kom
Sherr në shtabin e VMRO-DPMNE-së Një skandal ka ndodhur në shtabin e partisë më të madhe maqedonase VMRO-DPMNE në Kisella Vod, ku disa anëtarë të kësaj p
Limaj: Për komunikatën duhet të pyeten anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së Fatmir Limaj, ish-komandanti i Brigadës 121 të Zonës Operative të Pshtrikut të UÇK-së, në një intervistë për emisionin “
Digjet banesa, 10 anëtarët e familjes në qiell të hapur Një shtëpi është shkrumbuar nga flakët gjatë mesnatës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Mzi në Fushë Arrëz. Shkak i
Policia spanjolle arreston bandën krimanale serbe Policia e Katalaonjës, gjatë një aksioni kundër krimit ka arrestuar anëtarë të mafias ndërkombëtare cila drejtohej nga s
Anëtarët e VV-së kërkojnë drejtësi për Astritin para burgut të Prizrenit Sot anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosja kanë shkruan në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren “Drejtësi për Astritin”
LSDM marrëveshje me serbët, anëtarët e saj në kaos (FOTO LAJM) Anëtarët e LSDM-së janë irrituar nga marrëveshja e nënshkruar nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi, për koalicionin mes tre
Blushi mbledh anëtarët e partisë në selinë e tyre (VIDEO) Gjatë pasdites së sotme, Ben Blushi ka zgjedhur që të bëjë në një formë tjetër promovimin e partisë së tij. Pak më h
Çavkov: Janeva duhet të më falënderojë "Katica Janeva në vend se të jetë mirënjohëse për kontributin tim në uljen e tensioneve që ka shkaktuar, pa shkak gënjeu
18 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice of Germany” (VIDEO) Një tjetër shqiptar ka korrur sukses jashtë trojeve. Protagonist është bërë një 18 vjeçar, i cili falë talentit të tij t
LAJM I FUNDIT/ Arrestohen dy anëtarët e bandës së Emiljano Shullazit Dy persona janë arrestuar me urdhër të Krimeve të Rënda. Shtetasit Endrit Qyqja dhe Endrit Zela kanë qënë duke takuar Em
Ja komiteti i ri drejtues i LSI në Përmet Konventa Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Përmet, rizgjodhi si kryetar të saj z. Elton Ismaili si dhe zgj
Politikani britanik në gjendje të rëndë, u rrah nga anëtarët e partisë së tij Steven Woolfe, politikani britanik i favorizuar për të parrë përsipër postin e liderit të partisë "Ukip", është rrëzuar