999 rezultate për

anetaret

Haradinaj letër Jahjagës: Komisioni për Demarkacionin të hetohet nga FBI-ja Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes Facebookut, ka njoftuar se, i ka shkruar një letër
Lirohen edhe 5 anëtarët e ekuipazhit, pengmarrësi profesor në Atlanta (LIVE) Update - Lirohen edhe 5 pjesetaret e ekuipazhit te avionit te marre peng ne Qipro. Sipas informacioneve te mediave nd
Kapet oficeri i Zallherit me 5 anëtarët e grupit, posedonin armë dhe drogë Policia sekuestroi rreth 27 kilogram lëndë e dyshuar cannabis sattiva në Tiranë dhe arrestoi në flagrancë 6 persona. Nga
Ja si u arrestuan 6 anëtarët e bandës në Fushë-Krujë (VIDEO) Policia e Durrësit ka publikuar pamjet gjatë arrestimit të gjashtë personave të cilët janë kapur me drogë. Të arrestu
Skuadra e Tiranës, anëtarët e LSI-së i dërgojnë letër Erjon Veliajt (FOTO) Anëtarët e LSI-së në këshillin bashkiak të Tiranës i kërkojnë kreut të këshillit, Aldrin Dalipi që bashkia të përballojë
LDK nuk i përjashton "disidentët" Lidhja Demokratike e Kosovës deklaron se nuk do të përjashtojë asnjë nga deputetët të cilët nuk ishin pjesë e seancës pë
Ministrat Ahmetaj dhe Ekonomi betohen para presidentit (FOTO LAJM) Ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekon
Nishani në Bosnje: Pavarësia e Kosovës, realitet i pakthyeshëm Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, pas takimit me anëtarët e Presidencës së Bosnje-Hercegovines, vuri në dukje se d
Anëtarët e "Grupit të Kumanovës" mohojnë akuzat dhe deklarohen të pafajshëm Te gjithe te akuzuarit ne gjyqin per "Grupin e Kumanoves" kane deklaruar para tupit gjykues se jane te pafajshem. Ata ja
Kuqezinjtë shqiptarë në Milano Derbi mes Milanit e Interit dhe është një sfidë që nuk e humbet kurrë rëndësinë e vet, përtej faktit se të dy klubet kan
Përsëri gaz lotsjellës në Kuvend Deputetët e Opozitës dhe në seancën e sotme plenare kanë hedhur gaz lotësjellës. Menjëherë pas këtij veprimi kryetar
Policia maqedonase ka rrahur me shufra hekuri anetarët e Grupit të Kumanovës Policia maqedonase ka rrahur dhe ketrajtuar disa prej të paraburgosurve shqiptarë të Grupit të Kumanovës. Kjo ka ndod
I bien pantallonat para presidentes kroate (FOTO LAJM) Anëtarët e Këshillit kroat të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut janë takuar me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitar
Shefi i zyrës së BE-së i dorëzon progres-raportin Mustafës (FOTO LAJM) Shefi i zyrës së BE-së për Kosovën, Samuel Zhbogar, ia ka dorëzuar Raportin e Progresit për vitin 2015 Kryeministrit të
Sot Kuvendi interprelancë me qeverinë Ashtu si çdo të enjte të fundit të muajit, edhe sot Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do të mbajë seancën e radhës, në
Zgjedhjet në UP me ligjin e ri Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami në takimin me anëtarët e Këshillit Drejtues të Universitetit
Pas anëtarësimit në UNESCO vjen shkarkimi i Rektorit të UP-së Hashim Thaçi po krenohet se ia ka dalë ta "anëtarësoi Kosovën në UNESCO", ndërkohë që të njëjtën ditë, njerëzit e tij sh
Rushiti thumbon liderët e partive politike Ish ministri dhe ish deputeti Sulejman Rushiti, në profilin e tij në Facebook ka thumbuar liderët e partive politike shq
Emërohen 4 anëtarët e Këshillit Drejtues të UP-së Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, në bazë të dispozitave të nenit 18 të Ligjit për Arsimin e
Qeveria emëron bordet e PTK-së, Aeroportit të Gjakovës dhe INFRAKOS Qeveria e Kosovës ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike Postës së Kosovës, Aeroportit të Gjakovës dhe He