999 rezultate për

analistet

Analistët: Kosova pa asnjë strategji për bisedimet Kosova po vijon bisedimet me Serbinë, pa një strategji të qartë, thonë analistët politikë në Prishtinë. Sipas tyre, nuk
Analistët: Dialogu, me qëllime të ndryshme Me gjithë mosmarrëveshjet ndërmjet institucioneve kosovare, në Bruksel nisi dje dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit, di
Situata në Egjipt rrit naftën mbi 100 dollarë Nafta bruto Brent e Londrës është tregtuar në 100 dollarë për fuçi sesionin e sotëm. Rritja i dedikohet shqetësimit se t
Analistët: Serbia me platformën e Millosheviçit Analistë të çështjeve politike në Kosovë kanë qasje të ndryshme lidhur me platformën e paralajmëruar nga Beogradi zyrtar
Analistët: Qeveria të emërojë ministrat Dorëzimi i detyrës së ministrit tek sekretari i përhershëm i ministrisë është veprim kushtetushmërisht i pavlefshëm, ndë
Analistet: Qeveria pergjegjese per mosrealizimin e "Ohrit" Analistët politik në Maqedoni vlerësojnë se Marrëveshjes së Ohrit po i bëhen obstruks
Analistet : Shqiptaret s'kane cka te dalin ne referendum Profesori i së drejtës kushtetuese, Osman Kadriu thekson se referendumi është një çë
Analistet: Maqedonia rrezikon te getoizohet Edhe më pak se dy muaj kanë mbetur afat “Deadline” për zgjidhjen e çështjes s&eum
Analistet: EULEX-i si UNMIK-u EULEX -i nuk ka të drejtë të nënshkruajë kurrfarë marrëveshje me shtete të tjera
Analistet gjerman: Cana, blerja me e mire ne merkaton angleze Lorik Cana është blerja më e mirë e Premierligës në këtë merkato vere. Analist&e
Primakov kerkon ndarje, analistet e perjashtojne kete mundesi Ish-kryeministri rus, Yevgeny Primakov, ka deklaruar se serbët nga pjesët jugore e Kosovës duhet të
Analistët britanikë: Shqyrtohet mënyra se si të zyrtarizohet de fakto pavarësia e Kosovës Ekspertët britanikë për Ballkanin në analizat e tyre konsiderojnë se takimi i Grupit të Kontaktit në Londër paraqet konf