999 rezultate për

analistet

Analistët, Jahjaga "Presidente Kukull" Analistët kanë dhënë mendimin e tyre në lidhje me pozicionin e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga. Sipas tyre, Jahja
Analistët: Arben Gjukaj kurban i qeverisë Shkarkimi nga posti i drejtorit të manaxhimit të KEK-ut, Arben Gjukaj është kurban i qeverisë. Këtë gjë thonë analistët
Zgjedhjet e parakoshme varen nga 24 marsi Analitët ndajnë mendimin se kthimi i LSDM-së në parlament dhe pjesëmarrja e saj në votimet e 24 marsit nuk i ka sjellë s
Analistët ndajnë mendime të ndryshme për marrëveshjen Kosovë-Serbi Analisti i Fakultetit të Studimeve të Avancuara Ndërkombëtare të Universitetit “Johns Hopkins”, Daniel Serwer thotë se S
Analistët, në Maqedoni çështjet e etnike të thella Partitë politike në Maqedoni po bashkëpunojnë bazuar në etnitë e që janë përkatësisht aty. Kjo bënë që ndarjet etnike të
Analistët të sigurtë: Fiton Milan (FOTO LAJM) Inter-Milan pritet të jetë një sfidë pa surpriza, e thënë ndryshe kuqezinjtë do fitojnë derbin, një sukses në sfidën mil
Analistët serbë skeptikë për arritjen e marëveshjeve për veriun Ekspertë dhe analistë serbë i cilësojnë si të vështira negociatat me Kosovën ndërsa nuk presin një marrëveshje të shpejt
Analistët: Deputetë, tregoni kulturë Shkëmbimi i akuzave të rënda në mes deputetëve të BDI dhe ato të PDSH në sallën e kuvendit të Republikës së Maqedonisë,
AAK nis të hënën bisedimet me PDK Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pritet të nisë të hënën bisedimet me PDK-në për bashkëqeverisje. Edhe PDK-ja nuk e moho
Analistët speptik për arritjen e një kompromisi Analistët politikë shprehen skeptik se mund të arrihet kompromis mes partnerëve të koalicionit ndërsa opsioni i vetëm pë
Apple dëshpëron analistët pasi ka fituar “vetëm” 8,8 miliardë dollarë Me qarkullim prej 335 miliardë dollarësh në çerekun e dytë të këtij viti Apple ka deklaruar një fitim prej 8,8 miliardë
Analistët: Shkarkimet nuk përmirësojnë imazhin e administratës Analistët politik shprehen skeptik sa i përket deklaratave të Gruevskit për shkarkimet në administratën shtetërore. Pë
Protestat ne Rusi, analistët moskovitë, të domosdoshme Protestat e ditëve të fundit në Rusi janë komentuar nga analistët moskovitë si të domosdoshme për vendin, pasi Rusia duh
Analistët: Thaçi-Osmani “Pajtim privat” Nisma për unifikim të PDSH-së së Menduh Thaçit me RDK-në e Rufi Osmanit, është për të përshëndetur megjithatë ajo më shu
Analistët: Menaxhimi i integruar i kufirit përfitim politik Prishtina, po qe se pranon një marrëveshje të tillë, po i bën favore Beogradit. “Mendoj se kjo është kërkesë e Serbis
Analistët kritikojnë, BDI kundërpërgjigjet Strategjia e konfrontimit dhe hedhja e fajit Brukselit për mos suksesin e Maqedonisë në rrugën euro-integruese nuk është
E majta franceze, fitore të thellë në Senat Partia Socialiste në Francë dhe aleatët e saj të majtë, për herë të parë që prej vitit 1958, ka marrë kontrollin e Senat
Njohjet nga Afrika lëndojnë Serbinë Njohja e shtetit të Kosovës nga vendet afrikane është një goditje për Serbinë, vlerësojnë analistët serb në Beograd, shk
Analistët: BDI nuk e kushtëzoi Gruevskin Partia shqiptare nuk arriti që ta kushtëzonte partnerin maqedonas për të fituar pozita më të forta në qeverinë e re. Ana
Analistët: Kosova pa asnjë strategji për bisedimet Kosova po vijon bisedimet me Serbinë, pa një strategji të qartë, thonë analistët politikë në Prishtinë. Sipas tyre, nuk