999 rezultate për

analistet

BDI: Analistët po e keqinterpretojnë idenë e presidentit konsensual Përmes një komunikate për mediat, zëdhënësi i BDI, Bujar Osmani ka thënë se analistët dhe publicistët po e njollosin ide
BDI premtoi kishë në Tetovë, bën fushatë në xhami Bashkimi Demokratik për Integrim po kryen fushatën e saj nëpër xhamitë e diasporës shqiptare, por edhe në xhamitë në Maq
Analistët: Zgjedhjet në veri dështuan Përveç katër komunave veriore, procesi i 3 nëntorit në Kosovë, sipas analistëve ka qenë normal dhe mund të cilësohet i s
Analistët: Maqedonia, e varur nga e kaluara Analistët gjermanë kanë komentuar për Radion Deutche Welle se Këshilli i BE-së do të duhej të pranonte rekomandimin e KE
Analistët: Ndalesa e Daçiç, e drejtë Ndalesa e bërë ditë më parë për hyrjen e kryeministrit serb, Ivica Daçiç, në Kosovë, nga ana e institucioneve vendore, s
Letrat e Ahmetit, analistët: Adresa e gabuar, përfitues vetëm VMRO e BDI Është komentuar në mënyra të ndryshme në opinionin publik, letra e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti drejtuar përfaqësuesve
Analistët: Ivanov, i papërgjegjshëm Analistët mendojnë se akuzat e presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov se anëtarët e BE-së janë shkaku i dështimit të Sa
Analistët shprehin qëndrime të ndryshme rreth takimit Thaçi-Daçiq Për takimin e mbrëmshëm të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryeministrit Serb Ivica Daçiq analistët politik k
Analistët: S'ka datë për Maqedoninë Pavarësisht aktiviteteve të partive politike, formimit të komisionit hetimor, vizitave zyrtare në qendrat e vendosjes, M
United, 5 goditjet që duhet të bëjë Moyes (FOTO LAJM) Tashmë që kalimi i David Moyes nga stoli i Everton për te ai i Manchester United si pasuesi i Sir Alex Ferguson është di
Analistët: Do të ketë presion mbi Shkupin për emrin Analistët politikë vlerësojnë se pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi, do të rritet presioni mbi Maqedoninë për të
Analistët: Fushata anti-amerikane e nxitur nga pushteti Fushata në media dhe portale të ndryshme, nga eksponentë të partisë në pushtet dhe figurave qeveritare, tregojnë se kjo
Analistët maqedonas nuk janë optimist për marrëveshjen Analistët në Maqedoni shprehen për marrëvshjen Kosovë-Serbi se mund të jetë një nxitje spektakolare” për Maqedoninë e ci
Veriu mes “luftës dhe paqes” Analistët politikë, njohësit e sigurisë dhe deputetët kosovarë parashikojnë “skenar të nxehtë” nëse nuk arrihet marrëves
Analistët përshëndesin mbështetjen që BDI i jep Selës Analistët mysafirë në studion e hapur të televizionit Alsat M kanë përshëndetur apelin e liderit të BDI-së Ali Ahmeti pë
Analistët, Jahjaga "Presidente Kukull" Analistët kanë dhënë mendimin e tyre në lidhje me pozicionin e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga. Sipas tyre, Jahja
Analistët: Arben Gjukaj kurban i qeverisë Shkarkimi nga posti i drejtorit të manaxhimit të KEK-ut, Arben Gjukaj është kurban i qeverisë. Këtë gjë thonë analistët
Zgjedhjet e parakoshme varen nga 24 marsi Analitët ndajnë mendimin se kthimi i LSDM-së në parlament dhe pjesëmarrja e saj në votimet e 24 marsit nuk i ka sjellë s
Analistët ndajnë mendime të ndryshme për marrëveshjen Kosovë-Serbi Analisti i Fakultetit të Studimeve të Avancuara Ndërkombëtare të Universitetit “Johns Hopkins”, Daniel Serwer thotë se S
Analistët, në Maqedoni çështjet e etnike të thella Partitë politike në Maqedoni po bashkëpunojnë bazuar në etnitë e që janë përkatësisht aty. Kjo bënë që ndarjet etnike të