999 rezultate për

analistet

14 vjet nga Marrëveshja e Ohrit, ja çfarë thonë analistët Sot, kur shënohet 14-vjetori i Marrëveshjes së Ohrit, analistë politikë në Maqedoni flasin rreth implementimit të saj dh
Analistët: Vendimi i Zaevit është i drejtë dhe i arsyeshëm Për një pjesë të analistëve, vendimi i djeshëm i LSDM-së për shpalljen e bisedimeve si të pasuksesshme, ishte i pritshëm
Analistët për "bombën për Monstrën": Qytetarët duan të dinë të vërtetën Sot pritet që lideri i LSDM-së Zoran Zaev të publikojë "bombat" për mbylljen e televizionit A1 dhe rastit "Monstra", dy
Analistët për Albeu.com: Po, shqiptarët duhet të jenë në protestë Kur na ndajnë edhe pak orë nga protesta e madhe opozitare dhe qytetare kundër qeverisë dhe kryeministrit Nikolla Gruevsk
Mourinho për analistët: Qentë le të lehin ... Tre pikët kundër Crystal Palace ishin mëse të mjaftueshme që Jose Mourinho dhe djemtë e tij të nisin festën për titullin
Presidenti Ivanov hesht për ngjarjen në Gushincë VMRO-DPMNE heshti, BDI u mjaftua me një komunikatë për shtyp, ndërsa presidenti i Republikës Gjorgje Ivanov nuk iu përgj
Ja si e komentojnë analistët futjen e PDSH-së në qeveri Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se hyrja e Thaçit në qeveri do t’i shërbente Gruveskit, që të përforconte pozit
A janë "bombat e UÇK-së" lojë për të harruar përgjimet Analistët vlerësojnë se komunikatat e gjoja UÇK-së dhe sulmet e kontrolluara me bomba janë tentativë për të shpërqendrua
Analistët: Në Maqedoni mund të ketë trazira Pakënaqësia e qytetarëve të Maqedonisë po vjen gjithmonë e në rritje. Këtë fakt e tregojnë edhe protestat e shumta që po
Analistët: Koalicioni dështoi, duhet qeveri teknike Analistët e vlerësojnë të dështuar në fillim koalicionin PDK-LDK. Për profesorin Riza Smaka, hapja e dialogut për qeveri
Deputetët rrisin rrogat, familjet mezi sigurojnë jetesën Analistët dhe shoqatat e ndryshme në Maqedopni e konsiderojnë absurd vendimin për rritjen e e rrogave të deputetëve, në
Hysaj në formacionin e javës në Serie A (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2015. Pas barazimit p
Analistët: Fuqia politike e Thaçit do ta fuqizojë diplomacinë Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare kanë vlerësuar se pozicionimi i ish-kryeministrit Hashim Thaçi në postin e minist
Ulja e çmimit të naftës, analistët: Është thikë me dy presa Rënia e menjëhershme e çmimit të naftës është kthyer në kryefjalën e diskutimeve të analistëve në mbarë botën. Ekspertë
A do të zgjasë katër vjet koalicioni PDK-LDK? PDK-ja dhe LDK-ja do të provojnë që së bashku sërish të bashkëqeverisin, ashtu siç kanë bashkëqeverisur gjatë mandatit t
Analistët porosisin Ramën: Kujdes në Beograd (VIDEO) Analistët politikë e kanë porositur Edi Ramën që të ketë kujdes me vizitën në Beograd. Megjithatë, ata kanë thënë se
Analistët: Plagosjet, për interesa personale (VIDEO) Analisti Ismet Ramadani thotë se plagosjet që ndodhën në Kondovë janë rrjedhojë e betejave personale që zhvillohen brend
Ku janë analistët që nuk shihnin të mira nga dialogu Kosovë - Serbi? Ish-ambasadori gjerman në Kosovë, Ernst Reichel, aktualisht i dërguar i Merkelit për Ballkanin, ka përshëndetur vendimet
Analistët: Partitë kujdesen vetëm për elektoratin e vet Analistët mendojnë se partitë politike në Maqedoni mendojnë vetëm për elektoratin e vet dhe jo për interesat e qytetarëv
Sherr i paparë në një studio televizive (VIDEO) Debati mes dy analistëve në një televizion jordanez për luftën në Siri ka shndërruar në dhunë. Gjatë transmetimit të