999 rezultate për

analistet

Analistët serbë pranojnë se "Trepça" është pasuri e Kosovës Alaistë dhe profesorë serbë kanë deklaruar se "Trepça" është pasuri e Kosovës. Profesori i Fakultetit Ekonomik në Be
Analistët: Pozita dhe opozita t’i marrin seriozisht porositë e Joe Biden Analistët e Kosovës i kanë vlerësuar si shumë të qarta mesazhet e Biden gjatë vizitës së tij në Kosovë dy ditë më parë.
Analistët: Dialogu me Serbinë të ndryshojë, pala kosovare u tregua e paaftë Analisti Nexhmendin Spahiu në një intervistë ka theksuar se lidershipi politik i Kosovës ka treguar paaftësi dhe se Beog
Analistët: Gjykata Speciale po mban peng riformatimin e Qeverisë Kanë kaluar mbi tre muaj që ku postet qeveritare të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme kanë mbetur
Analistët: Gruevski po krijon armiq që të sundojë më lehtë Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka irrituar protestuesit duke i etiketuar protestues kundër Qeverisë, ap
Analistët: VMRO-DPMNE si parti e vetme në zgjedhje ka qasje diktatoriale VMRO-DPMNE mesa duket edhe zyrtarisht e ka nisur fushatën parazgjedhore. Duke qenë se është partia e vetme që do të shko
Analistët: Veseli synon të bëhet kryeministër Partia Demokratike e Kosovës, pas 16 vjetësh ka bërë ndryshimin e saj parësor, duke ndryshuar kryetarin e partisë. Në kr
Analistët: I domosdoshëm një takim liderësh në Maqedoni Analistët së fundi ne një raport thonë se afatet shkelen nga partitë nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos, duke thek
Analistët: Gruevski mund të bëjë “dasëm” vetë më 5 qershor Kriza politike në Maqedoni ka interes të jashtëzakonshëm në arenën ndërkombëtare, e sidomos diplomacisë të cilët janë in
Analistët: Bejli dhe Orav urgjentisht ndërpritni të gjitha kreditë për Maqedoninë Analistët në Maqedoni mendojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka mundësi që brenda 24 orëve ta
Analistët: Ndërkombëtarët mund të qetësojnë situatën në Maqedoni Ekspertët politikë, Ismet Ramadani dhe Petar Arsovski thonë se situata politike është shumë e ndërlikuar dhe ajo mund të
Analistët: Papjekuri politike deklaratat e fundit kundërthënëse të opozitës Megjithëse ende nuk është bërë publike data e zgjedhjeve, partitë politike të Kosovës kanë filluar të bëjnë llogaritjet
Vendimi i BDI-së për tu larguar nga qeveria, ja çfarë thonë analistët Bashkimi Demokratik për Integrim është larguar nga qeveria e Shkupit. Vendimi është marrë në mbledhjen e kryesisë së par
Analistët: Opozitën mund ta përçajë kandidati për kryeministër Njohësit e çështjeve politike në vend, Imer Mushkolaj dhe Nexhmedin Spahiu, shprehen se nëse partitë opozitare do të shk
Pse gjithë kjo urrejtje ndaj BDI-së në rrjetet sociale? Ja çfarë thonë analistët Nëse ndjek rrjetet sociale ve re se kohët e fundit gjuha e urretjes dhe e pakënaqësisë ndaj Bashkimit Demokratik per Int
Thirrja e seancës, ftesë për kaos Duket se pushteti dhe opozita, e kanë ndarë mendjen dhe nuk heqin dorë nga qëndrimet e tyre. Pritet që javën tjetër sëri
Analistët: Së shpejti Veseli merr në duar PDK-në Mosgatishmëria e kryeparlamentarit Kadri Veseli për të zbatuar mekanizmat e parapara me rregulloren e punës së Kuvendit
Analistët dyshojnë në respektimin e Marrëveshjes së Përzhinos Ligji i propozuar nga deputeti dhe ish ministri nga radhët e BDI-së, Talat Xhaferi, për ndalimin e publikimit të bombave
Shqetësuese / 32 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia Për 5 vjet Kosova ka humbur 32 mijë qytetarë, të cilët kanë zgjedhur tjetër nënshtetësi. Derisa ata thonë se këtë po e b
Marrëveshja e Ohrit, BDI replikon me analistët Bashkimi Demokratik për Integrim reagon pas shkrimeve dhe komenteve të disa analistëve dhe partive politike shqiptare në