999 rezultate për

analistet

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë qeverinë Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mundë të formojë qever
“Xhaka nuk do të arrijë kurrë në nivelin e këtyre lojtarëve” Analistët e faqes “Squawka” mendojnë se Granit Xhaka nuk mund të arrijë asnjëherë në nivelin e Santi Cazorlas e Jack Wil
Evropa përgatitet për fushatë disinformimi dhe propagandë ruse Në një klimë akuzash të përsëritura se Rusia është përpjekur të ndikojë dhe përmbysë rezultatin e zgjedhjeve presidencia
Analistët: Dorëheqja e Menduh Thaçit shpëton partinë nga shuarja e plotë Dorëheqja e strukturave më të larta të partive politike, përfshi edhe atë të kreut të partisë, është institucion i pëlqy
Arbër Mazniku braktis studion e Ylli Rakipit në minutat e fundit Drejtuesit e Bashkisë së Tiranës kanë braktisur debatin me analistët në studion e Ylli Rakipit në News24, duke mos shkua
Analistët: Pas Drenasit, vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme Pas mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar komune në Drenas, votimi në ditët e ardhshme i projektligjit për buxhetin e vitit
Analistët: Qeveria, fajtore për vizat Analistët politikë në Kosovë i janë përgjigjur akuzave të Isa Mustafës në drejtim të opozitës se këto të fundit janë faj
Balotazhi për Drenasin / Më 18 dhjetor zgjidhet kryetari Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas të mbahen më 18 dhjetor. Balotazhi në
Analistët: Mungesa në debate është mungesë e kulturës politike Analistët thonë se qytetarët kanë harruar çfarë është debat politik dhe se debati si mjet demokratik nuk ka tanimë as në
Përgjimet dhe çështjet etnike / Analistët paralajmërojnë fushatë të ashpër zgjedhore Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat pritet të mbahen në Maqedoni më 11 dhetor, do të jenë të ashpëra për shkak
Analistët: Modeli zgjedhor nuk garanton sukses për partitë e vogla në Maqedoni Partitë më të vogla në Maqedoni, vështirë të vijnë tek ndonjë sukses i theksuar gjatë zgjedhjeve të parakohshme parlamen
Rama sherr me analistët në Kosovë: Nuk jam as tradhtar, as hero (VIDEO) Kryeministri, Edi Rama ka pasur një debat të fortë me analistët në Kosovë në emisionin e Baton Haxhiut “Zona e Debatit”
Edi Rama debat me analistët e Kosovës, ja si shpërthen (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë i ftuar në debatin në "Zona B" të "Klan Kosovës". Gjatë debatit, Rama i
Shqiptarët në Ballkan, të defaktorizuar Mungesa e unitetit të faktorit politik shqiptar në Ballkan ka bërë që shqiptarët e ndarë në pesë shtete të jetojnë të de
Analistët: ‘Srpska’ do të kthehet Deputetët e Listës Serbe kianë bojkotuar kuvendin për shkak të miratimit të ligjit të Trepçës por nëse ato nuk kthehen n
Analistët serbë pranojnë se "Trepça" është pasuri e Kosovës Alaistë dhe profesorë serbë kanë deklaruar se "Trepça" është pasuri e Kosovës. Profesori i Fakultetit Ekonomik në Be
Analistët: Pozita dhe opozita t’i marrin seriozisht porositë e Joe Biden Analistët e Kosovës i kanë vlerësuar si shumë të qarta mesazhet e Biden gjatë vizitës së tij në Kosovë dy ditë më parë.
Analistët: Dialogu me Serbinë të ndryshojë, pala kosovare u tregua e paaftë Analisti Nexhmendin Spahiu në një intervistë ka theksuar se lidershipi politik i Kosovës ka treguar paaftësi dhe se Beog
Analistët: Gjykata Speciale po mban peng riformatimin e Qeverisë Kanë kaluar mbi tre muaj që ku postet qeveritare të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme kanë mbetur
Analistët: Gruevski po krijon armiq që të sundojë më lehtë Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka irrituar protestuesit duke i etiketuar protestues kundër Qeverisë, ap