999 rezultate për

amerikan

Ushtria amerikane publikon videon e operacionit ndaj al-Baghdadit (VIDEO) Tre ditë pasi Presidenti amerikan Donald Trump u ngjit në podiumin e Shtëpisë së Bardhë për t’i thënë botës se më në fun
Zyrtari amerikan kritikon ashpër BE-në: Kanë pikëpamje të shekullit XIX (VIDEO) Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit në detyrë, Philip Reeker, ka kritikuar "udhëheqës të caktuar" në Bashkimin Evropian
Palmer: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Evropian Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer riafrimoi mbështetjen e
Ende nuk keni aplikuar Lotarinë Amerikane, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë sot një këshillë për plotësimin e Lotarisë Amerikane për këtë vit. Me nje shenim n
Publikohen pamjet, si u eliminua lideri i ISIS-it, bashkë me dy fëmijët e tij (VIDEO) Pentagoni publikoi pamje të reja nga sulmi i forcave speciale ku mbeti i vrarë lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi. G
Ambasadorja Yuri Kim para senatit amerikan: Sfidat e Shqipërisë, mbështesim reformën në drejtësi Yuri Kim ka dalë sot përpara Komisionit për Politikën e Jashtme në Senatin Amerikan ku ka folur për prioritet nëse emëro
Ambasada Amerikane krah studentëve shqiptarë: Denonconi korrupsionin! Ambasada amerikane në Tiranë ka propozuar një nismë të re ku i kërkon studentëve që të marrin guximin dhe të rrëfejnë ko
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Është serioze! Pse Snapchat po shkatërron të rinjtë në të gjithë botën Një modë e re në mesin e të rinjve, po kthehet në një kërcënim serioz në të gjithë botën: quhet “Snapchat Dysmorphia”! K
Ende nuk keni aplikuar për Lotarinë Amerikane, shihni këto udhëzime (FOTO LAJM) Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka nxjerrë një tjetër njoftim të rëndësishëm përsa i përket aplikimeve për L
Efektet në SPAK të sherrit në mbledhjen e djeshme të KLP që nxitën reagimin e fortë të zyrtarëve amerikanë KLP është në fazën e fundit të përgatitjeve për ngritjen e SPAK, ku tashmë i duhet që të gjejë një hapësirë ligjore për
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Kurdët braktisin qytetet në kufi me Turqinë: Kërcënimi amerikan që detyroi Erdoganin të ndërpriste sulmin Trupat kurde kanë filluar të tërhiqen nga qytetet në kufi me Turqinë pas marrëveshjes për një armëpushim 120 orë të arri
Njihuni me Malushin, shqiptarin që po triumfon në futbollin amerikan (FOTO LAJM) Michael Malushi, nga Michigan, ka përfunduar me sukses vitin e tij të parë si profesionist me djemtë e hekurt të Michiga
Përpara se të aplikoni për Lotarinë Amerikane, shihni këtë video që ju tregon të gjitha hapat Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video ku tregon disa hapa që duhen ndjekur para
Ende nuk keni aplikuar për Lotarinë Amerikane, Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm (VIDEO) Ambasada amerikane ditën e sotme ka vendosur të ndajë një video për të gjithë ata që dëshirojnë të aplikojnë për lotarin
Studimi amerikan: Mbajtja e një qeni të zgjat jetën I kanë quajtur miqtë më të mirë të njeriut për shumë arsye dhe ja ku po ju njohim me një tjetër… Të kesh një qen, reduk
Shkrimtarja amerikane i thur "elozhe" Kadaresë: Je ikonë letrare ndërkombëtare Një prani e ndritshme letrare që ka prodhuar punë bindëse për mbi 50 vite, autori shqiptar, Ismail Kadare kremtohet si n
Klubet amerikane në 'luftë' për Oliver Giround Klubet amerikane kanë hynë në garë për sulmuesin e Chelseas, Olivier Giroud. Giroud i përfundon kontrata në qershor d
Mos paguani asgjë! Njoftim i rëndësishëm për Lotarinë Amerikane Ambasada amerikane ka bërë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata të cilët duan të aplikojnë për "Lo