999 rezultate për

amerikan

Higuain largohet nga Juventusi, pritet të luajë në një skuadër bashkë me të vëllain Gonzalo Higuain ka vendosur që të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar veror. Sulmuesi argjentinas pritet të
Kush po bën marrëveshje pas krahëve të amerikanëve? Flet Berisha “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërte
E tha qartë, mesazhi që ''fshihej'' në çantën e ambasadores gjatë takimit me Ramën (FOTO LAJM) Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e djeshme u takua me kryeministrin Edi Rama për të diskutuar mbi ngjarjet e fundit.
Shpërthen ish-ministri: Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada Amerikane "Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada Amerikane! Të thotë more ç’të dojë!" Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manja
Analisti amerikan sulmon Ramën: Në Shqipëri ka një regjim gjysmëautoritar Një analist amerikan thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori David Philli
Dalin pamjet, Ambasada Amerikane: 22 të arrestuar në Shqipëri në 17 minuta (FOTO LAJM) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot pamjet e 22 të arrestuarve në Shqipëri në vetëm 17 minuta. Pamjet që shihn
Takimi i Ramës me Yuri Kim, çfarë i kërkoi ambasadorja amerikane kryeministrit Zbardhet takimi i ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama të zhvilluar sot pas situatës së fundit të
Ambasadorja amerikane takim urgjent me Ramën Ambasadorja Amerikane në Tiranë Yuri Kim është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Rama në selinë e Kryeministrisë
Karantina ndan një tjetër çift të njohur, Megan Fox në krahët e reperit amerikan (FOTO LAJM) Prej javësh në mediat ‘online’ kanë qarkulluar lajmet se Megan Fox dhe Brian Austin Green i kanë dhënë fund martesës së
Arian Çani ironizon heshtjen e amerikanëve për Teatrin: Kanë njeriun e duhur në krye të katundit Moderatori dhe gazetari i njohur Arian Çani ka ironizuar të gjithë ata që janë zhgënjyer pasi nuk pati një reagim nga am
Ylli i show-t amerikan "çmend" 4 milion ndjekësit, nuk ndalet me foto provokuese (FOTO LAJM) "Too Hot to Handle" është reality show amerikan ku disa të rinj kalojnë disa ditë bashku duke u njohur dhe krijuar lidhj
Kina vjedh të dhënat amerikane për vaksinën anti-COVID 19? FBI dhe Departamenti i Sigurisë së Brendshme së SHBA-së kanë akuzuar hakerët kinezë që po përpiqeshin të vidhnin informa
Kurti: E tha eksperti amerikan, jemi histori suksesi në botë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë të respektojnë, deri në fund, ma
Ish-Sekretarja amerikane: SHBA-ja ''nuk po ndihmon'' në zgjidhjen e konflikteve mes Kosovës dhe Serbisë Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur
Rezultoi pozitiv me koronavirus, humb jetën reperi i njohur amerikan (FOTO LAJM) Reperi i njohur amerikan TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ka humbur jetën pas luftës me koronavirusin.
Fëmija i diplomatit amerikan gjen ''të bardhë'' te liqeni Artificial Dhjetë ditë më parë, në komisariatin numër 1 në kryeqytet, një diplomat amerikan ka dorëzuar një dozë të vogël lëndë nar
Muzika në zi, humb jetën këngëtarja e famshme (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme amerikane, Millie Small, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Sipas “Dailymail”, Small ka ndër
Amerikani i parë që udhëtoi në hapësirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 5 maj 1961, zhvilluan programin e quajtur Merkuri, ku Alan Shepard bëhet amerikani i
Lotaria amerikane: Shtyrja e përgjigjeve për aplikimet, ambasada njoftim me rëndësi Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar në faqen e saj zyrtare në Facebook se Departamenti i Shtetit e ka shtyrë datën
Ambasada jep njoftimin për riatdhesimin: Sa kushton bileta drejt Londrës Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetas e saj për fluturimin e një charterit nga Tirana drejt Londrës, si pjesë