999 rezultate për

amerikan

E arrestuan se ishte me ngjyrë, policët "shokohen" kur mësojnë kush ishte (VIDEO) Ky është momenti kur arrestohet një agjent civil i FBI-së nga disa policë, pasi iu duk i dyshimtë. Mes palëve pati nj
Kush ishte George Floyd, afro-amerikani që ngriti popullin amerikan në këmbë? George Floyd, 46 vjeç, u lind në Karolinën e Veriut dhe u rrit në Houston të Teksasit, ku si i ri ishte sportist i mirë,
Arrestohet shkodrani i rrezikshëm që kërkohej nga drejtësia Amerikane Ka rënë në pranga një shtetas shqiptar i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia amerikane. Në njoftimin për
"Mundi" Ambasadën Amerikane, Artan Hoxha zbulon të shkuarën e biznesmenit që u vra në atentat Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar detaje që nuk diheshin për jetën e biznesmenit Paulin Marku (Gjergji).
Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elek
Hajdari me tone të ashpra: 2 partitë e vjetra kanë hallin e tyre Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat, është shprehur e zhgënjuar nga mosdakordësia e Këshillit Politik p
Ylli i Schalke 04 me shirit në krah, kërkon drejtësi për amerikanin e vrarë nga polici Ylli i Schalkes, Weston McKennie ka luajtur me një shirit që mbante një mbishkrim në krah. Siç mund të shihet, futbol
Ambasada Amerikane publikon pamjet: Si po trajtohen gjyqtarët e rinj shqiptarë (VIDEO) Janë zbuliar pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë të financuar nga USAID. Pamjet janë publikuar nga Ambasada
Faleminderit President! Ambasadorja amerikane riposton deklaratën e Metës Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili apeloi palët politike që të për
Astronautët amerikanë në një mision historik Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9 të kompanisë S
Ja si e nisën amerikanët Millosheviçin për në Hagë (VIDEO Serbia para dy dekadave udhëhiqej nga Sllobodan Millosheviçin Ai që njihej si "Kasapi i Ballkanit" ishte arrestuar në
Ambasada amerikane, reagim të fortë për Reformën në Drejtësi Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me debatet e fundit në vend për Reformën në Drejtësi duke theksuar se
Lubonja: Marrëveshja sekrete që shqetësoi Yuri Kimin Nga FATOS LUBONJA Cicërima gjithë ambiguitet e ambasadores amerikane, Yuri Kim, ku shprehej se qe e shqetësuar për ca
Mik i ngushtë me Trump, prapaskenat e largimit të Grenell nga Gjermania Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin
Pas shpërthimit të pandemisë, amerikanët "kërcënohen" nga minjtë Teksa pndemia e koronavirusit mbylli bare dhe restorante, kanë "shërthyer" minjtë paralajmëron Qendra për Kontrollin dhe
Grenell do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit brenda disa javësh Richard Grenelli do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit amerikan në Gjermani brenda disa javësh, raportojnë të dielen m
Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “
Blogu i njohur amerikan: Bukuria e pakrahasueshme e Rivierës Shqiptare (FOTO LAJM) E kam parë Tokën në zonat e saj më të bukura dhe kam eksploruar disa nga plazhet më të pashkelura. Kam vizituar rrugë
Uli pantallonat dhe i tregoi plagët Ramës, Alfred Lela takon zyrtarët amerikanë Gazetari Alfred Lela, që uli pantallonat mbrëmë në “Real Story”, për t’i treguar kryeministrit Rama shenjat e dhunës së
Higuain largohet nga Juventusi, pritet të luajë në një skuadër bashkë me të vëllain Gonzalo Higuain ka vendosur që të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar veror. Sulmuesi argjentinas pritet të