999 rezultate për

amerikan

Më shumë amerikanë të vdekur nga Covid, sesa në Luftën e Parë Botërore Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka tejkaluar numrin e ushtarëve amerikanë të vdekur
Ylli i show-t amerikan "çmend" 4 milion ndjekësit, nuk ndalet me foto provokuese (FOTO LAJM) "Too Hot to Handle" është reality show amerikan ku disa të rinj kalojnë disa ditë bashku duke u njohur dhe krijuar lidhj
Ambasada Amerikane sqaron ata që duan të udhëtojnë në SHBA Qytetarët që janë bllokuar për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, nuk mund të udhëtojnë tranzit në asnjë aer
Yuri Kim takon Hajdarin: Respektoj luftën e saj parimore Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, njëkohësisht dhe pjesë e
COVID-19 përhapet me shpejtësi, SHBA evakuon 80 shtetas amerikan nga Sudani SHBA ka evakuuar 80 shtetas të saj nga Sudani ku koronavirusi i ri (COVID-19) është përhapur me shpejtësi. Në një dek
Ansi Agolli rinovon edhe për një vit me New York Cosmos! Ansi Agolli vazhdon ëndrrën amerikane. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka rinovuar kontratën me skuadrën e New York
13 vite më parë, momenti historik i vizitës së George Bush në Shqipëri (FOTO LAJM) 13 vite më parë, Presidenti Xhorxh W. Bush vizitoi Shqipërinë së bashku me bashkëshorten e tij, Laurën. Ai është bërë
Keni hedhur lotarinë amerikane? Ambasada e SHBA nxjerr njoftimin e rëndësishëm "Nëse jeni përzgjedhur, ju nxisim të plotësoni sa më shpejt formularin për vizë DS-260..." Të gjithë aplikuesit e Lot
Hamilton në krah të protestuesve amerikan që rrëzuan statujën e tregtarit të skllevërve (VIDEO) Të dielën, demonstruesit rrëzuan skulpturën e bronzit, mbi 5 metër të gjatë të tregtarit të skllevërve të dundit të shek
Këtu mund të mësoni nëse jeni fitues i Lotarisë Amerikane Sot publikohet lista e shumëpritur e fituesve të Lotarisë Amerikane. Për të parë nëse jeni përzgjedhur, të regjistrua
Vasili i nxjerr "të gjitha", çfarë ndodhi gjatë debatit në ambasadën amerikane Nënkryetari i LSI-s, Petrit Vasili zbuloi detaje nga zhvendosja e negociatave të Këshillit Politik për disa ditë nga Pal
Nuk ka fund "tmerri" në SHBA, del videoja e vrasjes së një tjetër afrikano-amerikani nga policia (VIDEO) Vdekja e George Floyd shkaktoi një valë të madhe protestash dhe trazirash në 50 shtetet e SHBA-ve. Akoma pa mbaruar f
Dita e madhe erdhi! Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane Dita e sotme është një ditë e rëndësishme për të gjithë shqiptarët të cilët kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane. Dep
Lubonja kritikon hapur ambasadoren amerikane: Jep disa mesazhe sikur po flasin grupe mafioze Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ të Neës24 ka thënë se fati i Reformës Zgjedhore është vendosur d
Nard Ndoka i shkruan Yuri Kim: Topi i vërtetë është në Dibër, ai që i dhe Bashës është i shpuar! Pas arritjes së një marrëveshje për Reformën Zgjedhore, ambasadorja amerikane Yuri Kim ia la përgjegjësinë Bashën duke d
Fotografi amerikan publikon prapaskenat, si një foto mund të dal kryevepër (FOTO LAJM) Fotot më të mira në botë kërkojnë punë e palodhur të një stafi relativisht të madh. Jo vetëm fotografi por pas fotove kr
"Zgjedhorja", ambasadorja e SHBA shkon në zyrën e Metës Sot në orën 11:00, ambasadorja amerikane ka nisur një takim me presidentin Ilir Meta. Fokusi i takimit do të jetë Ref
Kim ia la "fatin" e shqiptarëve në duart e tij, Basha: Ka mbetur një çështje pa zgjidhur! "Ka ardhur koha për opozitën për PD, për mikun tim Luli Basha që të baraspeshojnë të gjithë faktorët. Dhe të thonë P
"Po diskutohet me tone të ashpra", çfarë po ndodh brenda selisë të PD? Këshilli Politik duhet të mblidhej në orën 20:30 në rezidencën e Ambasadës Amerikane për të vazhduar bisedimet rreth çës
"Reagoni për romët shqiptarë pastaj amerikanët", Enca u "sulet" VIP-ave (FOTO LAJM) Personazhe të famshëm të Instagramit, këngëtarë, modele, aktorë (nga Michael B. Jordan te Rihanna apo Kendall Jenner); I