999 rezultate për

amerikan

Forcat amerikane sulmojnë ushtrinë e Asadit Dy helikopterë të forcave ajrore amerikane sulmuan pak më parë një pikë kontrolli të ushtrisë së Presidentit Asad në Sir
Pentagoni publikoi pamjet zyrtare ku duken UFO-t, krijohet Task-Forca (VIDEO) Pentagoni po krijon një task forcë të re për të hetuar UFO-t që janë pikasur nga avionë të ushtrisë amerikane. Zëvend
Skepticizmi i madh për "vaksinën e Putinit", flet eksperti amerikan Dy zyrtarë të lartë amerikanë të shëndetësisë kanë shprehur skepticizëm në lidhje me pretendimin e presidentit Vladimir
Zbulohet një prej tuneleve më të sofistikuara në historinë e Amerikës (FOTO LAJM) Autoritetet amerikane zbuluan një tunel të papërfunduar 400 metra të gjatë nën kufirin me Meksikën. Ujësjellësi, vent
Pandemia, miliona amerikanë do marrin nga 400 dollarë në javë Presidenti amerikan, Donald Trump ndërmori të shtunën hapa për të shtyrë pagimin e taksave për miliona amerikanë dhe pë
Kush i kërkoi SHBA-ve ndërhyrjen e rusëve tek shqiptarët, dokumentet e panjohura amerikane Publikohet për herë të parë dokumenti tepër sekret i Departamentit amerikan të Shtetit, që hedhin dritë mbi veprimtarinë
Trumpit nuk i del inati me Tik Tokun, i jep goditjen e fortë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar urdhra ekzekutivë që shënjestrojnë TikTok dhe WeChat, dy
Astronautët po kthehen në tokë Dy astronautët amerikanë që u nisën në fund të majit drejt hapësirës kanë nisur kthimin në tokë, pas misionit të tyre që
7 viktima nga përplasja e avionëve në Alaska, mes tyre edhe ligjvënësi amerikan Një tjetër tragjedi nga përplasia e avionëve, ku kanë humbur jetën 7 persona ka ndodhur së fundmi. Gary Knopp, një an
Po bën namin, Trump merr vendimin për mbylljen e TikTok Presidenti amerikan Donald Trump tha të premten se ai do të ndalojë në SHBA aplikacionin TikTok, i cili po rritet shumë
Një tjetër shqiptare që na bën krenare, ish-missi merr nismën humane (FOTO LAJM) Samantha Sarelli, është vajza shqiptaro-amerikane që ka fituar “Miss Connecticut Teen USA 2020” dhe që do të drejtojë nj
Ndahet nga jeta prezantuesi i njohur amerikan me origjinë shqiptare Prezantuesi legjendar Regis Philbin ka ndërruar jetë ditën e premte (24 korrik) në moshën 88 vjeçare. Në deklaratën e
Zbulohet çmimi i tamponit për COVID-19 në rrjetin laboratorik të spitalit Amerikan, Alnet Rrjeti laboratorik Alnet nga e hëna pritet që të fillojnë me marrjen e analizës së gjakut që do të përdoret për testet s
Teste serologjike në spitalin Amerikan, mësoni në vetëm dy orë nëse jeni infektuar (VIDEO) Ministria e Shëdetësisë njoftoi pak ditë më parë se testi serologjik, apo thënë ndryshe tamponi ndaj koronavirusit mund
Dëshmia: Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Rriten tensionet, Kina i jep mesazh SHBA-ve Kina ka urdhëruar mbylljen e konsullatës amerikane në qytetin jug-perëndimor të Chengdu.kina Kina tha se masa ishte n
"Bota nuk mund të jetë e sigurt", mesazhi i fortë i Sekretarit amerikan të Shtetit Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshkroi se si marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shkuar
“Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame”, dëshmia e ish-zëvendësit të Koçi Xoxes Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Një ditë pas takimit me Ramën, Yuri Kim shkon në Presidencë Ambasadorja amerikane Yuri Kim po zhvillon sot një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi po mbahet në ambientet e Pr
Skënder Brataj: Dy muaj me maska zhdukin koronavirusin Shefi i Ugjencës kombëtare, Skënder Brataj ka zbuluar se si mund të shuhet koronavirusi duke cituar një shkencëtar ameri