999 rezultate për

amerikan

New York / Kafeneja mbushet plot me shqiptarë, shokohet gazetarja amerikane: S’ka virus që i ndalon (VIDEO) Shtetet e Bashkuara po marrin masa ekstreme për t’i bërë ballë situatës nga përhapja e virusit vdekjeprurës që ka gjunjë
Administratori i Spitalit Amerikan: Kapacitetet tona ia kemi vënë shtetit në dispozicion për koronavirusin Administratori i Spitalit Amerikan Klodian Allajbeu në një intervistë në "Opinion" thotë se mund të jetë e afërt koha që
Koronavirusi në Shqipëri, Ambasada Amerikane anulon të gjitha intervistat për viza Ambasada Amerikane në Tiranë në kuadër të masave që janë marrë për mos të lejuar përhapjen e koronavirusit, ka vendosur
DASH: Në Kosovë zyrtarët e korruptuar nuk ndëshkohen Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi të mërkurën raportin për të drejtat e njeriut në botë për vitin 2019.
Thaçi i ashpër ndaj Kurtit pas refuzimit që i bëri: Antiamerikan, gënjeshtar, i frustruar, i padinjitet Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po vazhdon sipas tij gënjeshtrat dhe mashtrimet. Përmes
A do të largohen trupat amerikane nga Kosova, reagon NATO Rezistenca e kryeministrit Albin Kurti ndaj mos heqjes 100% të taksës ndaj Serbisë, ka sjellë dhe presionin e Amerikës n
A ka Trump simptoma të koronavirusit? Përgjigjet hapur presidenti i SHBA Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se ai nuk është testuar për koronavirus, duke shtuar se nuk ka simptoma
Gruaja amerikane rezulton pozitive ndaj koronavirusit, pak ditë më parë qëndroi në Tiranë Një grua 86-vjeçare nga Amerika ka rezultuar pozitive ndaj testit të koronavirusit në Itali. Më 3 mars, ajo kishte ud
10 të prekur nga koronavirusi, reagon ambasada amerikane Ambasada Amerikane ka reaguar lidhur me situatën e rijuar në vend për shkak të koronavirusit. Në një deklaratë të bërë n
Trump kërkon të tërhiqen trupat amerikane nga Kosova Donald Trump Jr, djali i presidentit amerikan Donald Trump, thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të largohen n
Grenell mbështet qëndrimin e ambasadorit amerikan: SHBA-ja duhet të rishqyrtojë praninë e saj në Kosovë I dërguari special i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë një qëndrim të senato
Rama i "Durrësit" dhe shqetësimi për flamurin amerikan Nga Ferdinand Xhaferaj Lehtësisht mund të mendohet se qytetarët e çdo vendi ndjehen mirë kur shohin t’i valëvite
Draft-opinioni i Komisionit të Venecias, reagon Ambasada Amerikane Ambasada Amerikane ka reaguar pas publikimit të një pjese të raportit të Komisionit të Venecias, ku thuhet se Presidenti
Kamikazi hedh veten në erë pranë ambasadës amerikane (FOTO LAJM) Një person hodhi veten në erë para ambasadës amerikane në kryeqytetin e Tunizisë, Tunis, njoftojnë mediat lokale. Rap
Zbardhet takimi mes ambasadores amerikane dhe Monika Kryemadhit Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi. Takimi ka
Ambasadori amerikan i prerë: Kurti ta heqë taksën Ditën e sotme në Vjenë, Austri është mbledhur Këshilli i Përhershëm i OSBE’së, takim në të cilin po marrin pjesë të gjit
Meta i kërkoi dorëheqjen, ambasadorja amerikane dy orë takim me Gjonaj Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim, ka zhvilluar dy orë takim me ministren e Drejt
Ambasada Amerikane jep mesazhin e fortë: Mos i lejoni fajtorët të shpëtojnë "Mos i lejoni fajtorët të shpëtojnë. Mos i lejoni të pafajshmit të vuajnë..." Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërnd
E nxorri bllof ambasadorja, Meta tregon pse mbajti në dorë flamurin amerikan Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta organizoi para Presidencës manifestimin për "mbrojtjen e Kushtetutës". Gjatë manif
Meta i vuri ultimatum Ramës 15 marsin, reagon për herë të parë maxhoranca (FOTO LAJM) "Nëse grushti i shtetit, nuk e merr seriozisht këtë dekret, unë e jap fjalën, se pas datës 15 mars, unë Ilir Meta atë de