999 rezultate për

amerikan

Ministri Vitia ka komunikuar me video me homologun e tij nga Serbia, ambasadorët amerikanë tregojnë detaje (VIDEO) Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben vitia, ka komunikuar me anë të videos me homologun e tij nga Serbia, Zlatibor L
Çfarë ngjashmërie: Jonida Shehun e krahasojnë me aktoren ikonë amerikane (FOTO LAJM) Jonida Shehu është një nga moderatoret më simpatike të ekanit shqiptar, e së fundmi miqtë e saj kanë arritur t’i gjejnë
Reagon ambasadorja amerikane pasi pa Ramën, Metën e Bashën bashkë: Mbresëlënëse! Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas mbledhjes së dytë të Këshillit të Sigurisë, pasditen e sotme. Në një s
Demët e pallogaritshme nga koronavirusi, 5000 amerikanë padisin Kinën Në më pak se një muaj, më shumë se 5,000 amerikanë janë bashkuar me një padi veprimi në Florida duke kërkuar dëmshpërbli
Flet infektologu amerikan: Nuk është e sigurt se ngrohja e kohës do ta dobësojë koronavirusin Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci, tha të enjten se nuk është e sigur
Virologu amerikan: Në frigorifer koronavirusi reziston më shumë! Koronavirusi reziston në mënyrë të ndryshme, në varësi të sipërfaqeve. Sipas studimeve të fundit, koronavirusi jeton
Gjendet i pajetë një amerikan në Sarandë, dyshimet e para Një shtetas amerikan, është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij në Sarandë. Mësohet se viktima ësh
"Nuk duhet të bie asnjë nga Serie A" Adriano Galliani është optimist mbi rifillimin e Serisë A, por nga lartësia e përvojës së tij, drejtori sportiv i Monzës
Dy Botërorë të blerë, Prokuroria amerikane publikon dosjen e korrupsionit në FIFA Prokurioria Amerikanë duket se nuk është kënaqur me faktin se SHBA do të jetë bashkëorganizatore e Botërorit 2026 me Kan
Trump përgatit amerikanët: Kemi përpara një javë shumë të vështirë Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Sht
Koronavirusi/ Ndërron jetë ish-lojtari i futbollit amerikan Ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare për shkak të koronaviorusit ish-lojtari i famshëm i futbollit amerikan Tom Dempsey
Habit eksperti amerikan: Origjina e COVID-19 nuk është në tregun e Wuhan Koronavirusi ka prekur 1,288,504 njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar 70,569 viktima. Ndërkohë që bota po lufto
COVID 19/ "Ka diçka që mban erë", paralajmërimi i fortë i ish-diplomatit amerikan Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me
Johnson përfundon në spital, Trump: Të gjithë amerikanët po luten për të Kryeministri britanik Boris Johnson ka kaluar naten e pare ne spital, pasi u shtrua 10 dite pas ishte konfirmuar pozitiv
COVID-19/ Amerikanët u çmenden pas letrës higjenike, gjermanët në krizë për makarona COVID-19 ka prekur edhe Gjermaninë, pavarësisht se është një ndër vendet që po e përballon më mirë këtë pandemi. Gjer
Ambasada amerikane, mesazh të fortë: Të mbështesim viktimat e krimit Ambasada e SHBA në Tiranë ka përmendur këtë herë Reformën në Drejtësi, teksa ndalet te viktimat e krimit. Në një mesa
Mbërrin në Kosovë testi amerikan që zbulon koronavirusin brenda pak minutave Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar disa teste për COVID-19, në mesin tyre kemi edhe testin e shpejtë (rapid t
KARANTINA/ Amerikanët të fiksuar pas alkoolit, rriten ''frikshëm'' blerjet Amerikanët kanë pirë shumë më tepër alkool pasi që të gjithë kemi ngecur brenda dhe ata nuk janë të vetmit që e bëjnë kë
Ish-kreu i Autoritetit të Konkurrencës, Zef Preçi: Të bëhen testime masive për koronavirusin Pandemia Covid-19 aktualisht është çështja më e nxehtë në të gjithë botën dhe kjo për arsye të forta. Sipas raportit
Amerikanët largohen nga Shqipëria si pasojë e COVID 19, reagon ambasada Me mbylljen e kufijve, ambasada amerikane bëri thirrje për të gjithë qytetarët e saj që jetonin në Shqipëri se si mund t