999 rezultate për

ambicie

Rama: Mbyllëm listat, tani të fokusohemi tek Shqipëria Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama do të jetë të mërkurën në Kopenhagen në Danimarkë, për të treguar programin dhe amb
E djathta duhet t’i hapë dyert për gratë me ambicie në politikë Kreu i Partisë Republikane në një takim me gra intelektuale të Tiranës u shpreh sot se e djathta duhet t’i hapë dyert pë
PDK mban Kongresin, mungon Krasniqi Partia Demokratike e Kosovës pritet që të nisë sot Kongresin e saj të zgjedhjeve brendapartiake ndërkaq sekretari i përg
Në ambicien e Mustafës, posti i kryeministrit Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, për herë të parë prej marrjes së drejtimit të partisë, ka shpalosur ambicien e tij për të
Kemi ambicie, por jo para Adriano Galliani nuk është aspak i lumtur nga humbja e radhës, e dyta në tri ndeshje në kampionat, por në të njëjtën koh
Stefanoviq: Kuper mbështet ambicien e Prishtinës Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, ka thënë se ndërmjetësi i Bashkimit Evrop
Krasniqi nuk ka ambicie për president Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka deklaruar se nuk pritet të mbahen sivjet zgjedhjet presidenciale, ndër
Topalli: Ne jemi vend i vogël, por me ambicie të madhe Gjatë zhvillimit të punimeve të "Forumit-2 të Biznesit të Detit të Zi" në Tiranë, ku marrin pjesë përfaqësues të parlame
Putin shfaq ambicien e tij për tu bërë president i Rusisë Kryeministri i Rusise, Vladimir Putin ka shprehur ambicien e tij për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.
Jahjaga mund kandidojë në zgjedhjet presidenciale Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga nuk e mohon mundësin e kandidimit për postin e të parit të vendit atëherë kur të
Ambiciet e Agim Çekut mund t’i kushtojnë shumë Kosovës Ambiciet e ish-kryeministrit Agim Çeku, mund t’i kushtojnë shumë Kosovës. E, më së shumti ushtrisë së ardhshme të Kosovë
Xhilaga: Kam ambicie per te kandiduar si deputete Anëtarja më e re e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Çiljeta Xhilaga ka dek
Sejdiu: Serbia duhet të heqë dorë nga ambiciet kolonialiste Serbia duhet të heqë dorë nga ambiciet kolonialiste dhe t'i japë fund bllokimit të bisedimeve lidhur me statusin e Kosov