999 rezultate për

ambicia

Të sëmurët nga ambicia farë e çon njeriun drejt suksesit? Gjenetika e ka zbuluar këtë tani. Dhe kjo dikton rregullat për të pushtuar botën. ng
Kujdes nga ambicia, mund të përdorni vetë fëmijët tuaj Prindërit që në të kaluarën e tyre kanë pasur ëndrra dhe dëshira që nuk i kanë relaizuar dot, i nxisin fëmijët e tyre që
Ambicia e Luanës nuk ka fund, pushton audiencat ditën e parë të 2018 Luana Vjollca është një ndër moderatoret më simpatike të ekraneve shqiptare. Ajo është një prej personazheve më të komen
Sheshi "Skënderbej", Rama: Ambicia jonë për Tiranën fitoi, mirënjohje Veliajt (VIDEO) Plot 100 vite nga krijimi, sheshi “Skënderbej”, vendi simbol i shqiptarëve ka marrë një pamje krejtësisht të re. Përmes
Studim/ Ambicia armiku kryesor i zemrës Ambicia është një cilësi e cila ka një ndikim negativ në shëndetin tonë. Shpësh ajo është cilësuar si një ndjesi e cila
Ambicia për Kryeministër apo President, Berisha: Është e shkuar e harruar tashmë Ish-Kryeministri Berisha shprehet se tashmë të qenit sërish kryeministër apo president është diçka që i përket së shkuar
Gara për të marrë poste mund ta përçajë BDI-në? Përfaqësuesit më të lartë të BDI-së po zhvillojnë një betejë joformale brenda partisë për të marrë poste sa më të rëndës
Nano heq dorë nga politika partiake por jo nga ambicia për president Themeluesi i Partisë Socialiste dhe reformatori i së majtës Fatos Nano nuk ka ndërmend të kthehet prapa në politikën par
Për perfeksionizmin fajtore janë gjenet, sepse ambicia trashëgohet Fëmijët e prindërve ambiciozë, të cilët janë të fokusuar qartë në qëllimin e tyre, pothuajse sigurt edhe vetë do të jenë
Ambicia vetëshkatërruese e Erdogan “The Economist” - Kryeministri i Turqisë, Recep Tajip Erdogan, së fundmi është shfaqur në publik me kapelen stil kozak,
Ukraina heq dore nga ambicia per t'u antaresuar ne NATO Udhëheqja e re ukrainase ka lënë mënjanë planet e qeverisë paraprake për anëtars