999 rezultate për

amber

Belgzim Kamberi: Të mos ndryshohen kufijt Qeveria e Kosovës nuk ka treguar vullnet politik që çështja e Luginës të trajtohet në dialogun politik që po zhvillohet
Kosova më e qartë në politikën për Luginën Ish-kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, flet për diskriminimin e shqiptarëve nga autoritetet serbe në Luginë
OSBE, mbështetëse e demokracisë në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës në Austri, ka takuar sot sekretarin e
Fitojnë City dhe Chelsea (VIDEO) Në takimin e sotëm në Premier Ligë, Chelsea ka mposhtur Wiganin, me dy gola të shënuar që në fillim të ndeshjes. Së pari
Amber Heard nuk bëhet shtëpiake ndaj ndahet nga Depp Amber Heard është ndarë nga i dashuri i saj Johnny Depp pasi ajo nuk dëshironte të kishte një jetë prej një gruaje shtëp
The Albanian Chamber of Commerce and Industry greets the approval of Administrative Court law The Albanian Chamber of Commerce and Industry greets the approval of law for the establishment of Administrative Court,
Kuçi dhe Kamberi diskutojnë për veriun Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi takoi të premten kryetarin e Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, me të cilin ka bis
Përgjimet greke: Kuzhe shiste ndeshjet e Kombëtares, zbardhet biseda Dy nga miqësoret e Kombëtares sh qiptare të futbollit dyshohet se janë trukuar. Lajmi vjen nga Greqia, ku pas arrestimit
Hague orders medical examination of Mladiç The Hague Tribunal Trial Chamber today ordered the registry to appoint a medical expert in order to conduct a complete m
Blerata Kamberi përzgjidhet për Miss Belgjika 2012 Bukuroshja shqiptare Blerta Kamberi do të jetë e dy shqiptare cila do të marrë pjesë në Miss Belgjika 2012. 20-vjeçarja
Haxhinasto takon arkipeshkun Mamberti Ministri i jashtëm Edmond Haxhinasto gjatë takimit të zhvilluar sot me shefin e diplomacisë së Vatikanit arkipeshkun Dom
Lamberto Zannier në krye të OSBE? Shefi i misionit të UNMIK-ut në Kosovë, Lamberto Zannier, është shfaqur si kandidat konsensual për te qene në krye të Or
The Court of Tirana latter to the Chamber of Advocates for the Dragging of trials Advocates have postponed today for the 15 time the hearing in the trial of 29 defendants charged as responsible for the
Vatikan, Haxhinasto takohet me Monsinjor Mambertin Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto është takuar ditën e sotme në Vatikan me sekretarin për Marrëdhëniet
Vatikani dënon publikimin e karikaturave të pejgamberit Muhamed Përmes një kumtese, Vatikani ka dënuar publikimin e karikaturave të pejgamberit Muhamed, që kanë shkaktuar pakënaqësi të